3D virtuální prohlídky jsou díky covidu ještě populárnější

3D virtuální prohlídka

Nejedná se o žádnou novinku, přesto jsou v posledním roce populárnější než kdy dříve. Přispěl k tomu i covid. Lidé se báli nákazy, byli v karanténě, případně nesměli opouštět okres, takže se na prohlídku osobně nemohli vydat. 3D virtuální prohlídka přitom osobní návštěvu dokáže dost dobře nahradit.

Nikdo si nekoupí nemovitost bez osobní prohlídky, 3D virtuální prohlídky však představují ideální mezikrok. Ilustrují byt či dům tak detailně, že si z nich potenciální zájemci o koupi udělají jasný názor, zda má nebo nemá cenu se zajímat dál. Na osobní návštěvu dorazí opravdu vážní zájemci, obvykle ti, co jsou rozhodnuti nemovitost koupit, jen se chtějí ujistit, zda je opravdu vše tak jako na 3D prohlídce.

3D virtuální prohlídky jsou detailní a propracované

3D virtuální prohlídka může obsahovat třeba popisky k jednotlivému vybavení nebo materiálům, 360° výhled z okna, odkazy na videa a mnoho dalších informací. Poskytne tedy daleko lepší zážitek než obyčejné fotografie nebo video. Hlavní výhodou je, že si nemovitostí zájemce prochází podle své potřeby, libovolnou rychlostí. Může se zastavit, kde chce, a dokonce se vracet.

Není virtuální prohlídka nakonec ještě lepší než ta reálná?

Ve spoustě hlediscích ano. Zájemci si ji projdou v klidu z pohodlí domova, a dokonce se o ni mohou podělit se svými přáteli a rodinou, mohou se tedy poradit. Virtuální prohlídky nemovitostí přitom na rozdíl od videí a fotografií zobrazují nemovitost v její reálné podobě. Při přípravě takové prohlídky se provádí 360° sken, není tedy možné zabrat místnost z výhodného úhlu, neskryje se prostě nic.

Jediné, v čem 3D virtuální prohlídka pokulhává, je celkový dojem z daného místa. Z prohlídky nepoznáte, jestli je prostředí hlučné apod.

Jak připravit virtuální prohlídku nemovitosti?

Zatímco fotografie nebo video ke svému inzerátu si zvládnete připravit sami, s 3D virtuální prohlídkou už je to komplikovanější. V prvé řadě potřebujete vhodnou techniku, tedy skener, jímž se nasnímají všechny místnosti. Kvalitní 3D kamera je opravdu základ, velmi využívaná je Matterport Pro 2, profesionální kamera, s níž se skenují i vnitřní haly hotelů, útulné sauny či pokoje horských chat. Určitě už jste někdy takovou virtuální 3D prohlídku viděli, například v Google Street View.

Tato kamera samozřejmě není úplně levnou záležitostí, kupovat se ji nevyplatí, pokud ji potřebujete použít pouze jednou. Lze si ji půjčit, nebo, ještě lépe, půjčit si ji rovnou s odborníkem, který 3D prohlídku nemovitosti zhotoví. Naskenuje místnosti a postará se i o postprodukci. Ta je kolikrát pracnější než skenování, naskenovat byt o velikosti 3kk trvá zhruba 40 minut. Dvoupatrový rodinný dům zabere dvě až tři hodinky práce na místě.

3D prohlídka nemovitosti dokáže samozřejmě zvýšit atraktivitu inzerátu. Jde sice o investici, ale investici, která se vám rozhodně vrátí – pomůže totiž prodat nemovitost za maximální cenu.

Sdílet článek