Zoufalé volání, aneb když vlasy pláčou

profesionální vlasová kosmetika pro řídké vlasy

Husté a lesklé vlasy jsou odjakživa považovány za korunu krásy. Bývají však také ukazatelem našeho zdraví. Jakmile s nimi začne být něco v nepořádku, vypadají oslabeně, unaveně a nadměrně padají. Tím vším nám dávají najevo, že se v našem těle něco děje. Co se nám snaží říct a jak na jejich zoufalé volání zareagovat?

Nedostatek vitamínů

Právě nevhodná strava a nedostatek důležitých živin patří k nejčastějším faktorům padání vlasů. Ovlivňuje nejen jejich množství, ale i kvalitu. Pokud si tedy stěžujete na roztřepené konečky, pohlédněte do vašeho talíře. Jídelníček by měl být dostatečně pestrý, měl by obsahovat hodně ryb, ovoce, zeleniny. Hlídejte si přísun vitamínů a minerálů. Za řídnutím vlasů může stát i nedostatek bílkovin, právě ony jsou totiž nezbytné pro tvorbu nových vlasových buněk.

Dlouhodobý stres

Spěch, zběsilé pracovní tempo, extrémní vytíženost – to všechno podstatně přispívá ke stresu, který spousta z nás považuje za běžnou součást života. Tento životní styl se však dříve nebo později podepíše nejen na našem zdravotním stavu, ale i na naší kštici. Snažte se proto stres minimalizovat a zbavte se příčin, které ho způsobují. Přibrzděte, věnujte více času rodině a přátelům, začněte cvičit, dopřejte si masáž, najděte si čas na přečtení hezké knihy, na vaše zájmy a naučte se radovat z maličkostí.

Nevhodné produkty

S jarním obdobím byste měli obměnit nejen pleťové a dekorativní produkty, ale i profesionální vlasovou kosmetiku pro řídké vlasy. Najděte si přípravky, které vaše vlasy probudí ze zimního spánku, dodají jim hydrataci a poskytnou jim ochranu před slunečními paprsky. Aby mělo používání výrobků smysl, vyberte je na míru vašim vlasům a sáhněte po produktech jedné řady, které se svým působením vzájemně doplňují. Skvělou vzpruhu a zároveň šetrnou péči poskytne přírodní vlasová kosmetika. Kromě šamponu nezapomínejte ani na kondicionér, který použijte po každém umytí, a čas od času jim dopřejte výživnější kúru v podobě pěstících masek na vlasy, zábalů a ochranných sér. Uvidíte, jak jim to prospěje, budou zářit krásou a zdravím na kilometry daleko!

Sdílet článek