Změna ročního období a její dopad na naše zdraví

vitamíny

Změna teplot a přechod na zimní čas se každoročně podepisují na imunitním sytému nás všech. Zelenina a ovoce organismus sice můžou trochu nakopnout, ale nepokryjí potřebné spektrum minerálů a vitamínů, jež tělo v tomto náročném období potřebuje. Opakovaným chřipkám a častým nachlazením lze dobře předcházet užíváním vhodně zvolených preparátů, které jsou volně prodejné. Objednat si je lze například v internetovém obchodě gigalekarna.cz, ovšem přehled těch nejvhodnější vitamínů vám přinášíme již v tomto článku.

Zvítězte nad chřipkou a nachlazením!

Z hlediska posílení obranyschopnosti se osvědčila Echinacea 500 plus. Účinně bojuje proti virům a bakteriím, viditelně zmírňuje únavu a odplavuje známky vyčerpání. Zmíněné účinky má na svědomí kombinace třapatky nachové, reishi, vitamínu C a zinku, jež chrání buňky před negativním působením vnějších vlivů. Pokud přece jen neustojíte teplotní výkyvy a skolí vás bacil, máte k dispozici hned několik přípravků se zjevným efektem při chřipce a nachlazení. Česnek obsažený ve výrobku Allicor Super česnek+vitaminy spolu s ostatními vitamíny přispívají ke stabilizaci imunitního systému a přirozenému stavu kůže a sliznic. Případně tělu dopřejte ještě vitamín Extra C 500 s postupným uvolňováním, který mimo jiné zabraňuje oxidativnímu stresu.

Pomoc pro unavené oči, tělo i duši

Podzimní počasí a nástup zimy s sebou však nepřináší jen onemocnění v pravém slova smyslu. Naše zdraví mohou narušovat vnitřní chmury, celková rozladěnost a rovněž nekvalitní spánek související s časovým posunem. Pakliže se po této stránce necítíte ve své kůži, vyzkoušejte produkt Antistres Naturvita s extraktem z kozlíku lékařského. Dny se zkracují a brzy se stmívá, což rozhodně neprospívá zrakovému ústrojí. Vyžaduje-li vaše zaměstnání práci na počítači, dostávají oči další zatěžkávací zkoušku. Účinky světlíku lékařského jsou obecně známy, dohromady s výtažkem z borůvek a vína ještě více podporuje normální činnost očních buněk. Betavid se světlíkem lékařským proto mějte vždy po ruce!

Navoďte si léto s vitamínem D3

S ústupem léta a postupným zhoršováním klimatu trpí rovněž kůže, vlasové folikuly i nehtová lůžka. Slunce, které nás zdarma dopovalo vitamínem D v létě, již není natolik silné, proto je vhodné doplňovat vitamín D3 400 vnitřně. Na posílení ostatních struktur se hodí Biosil H, jenž výrazně ovlivňuje i nervový systém a psychiku. Některé doplňky stravy lze užívat dlouhodobě, jiné mohou mít specifické dávkování. Veškeré informace vám samozřejmě poskytnou magistři v lékárně, kteří zároveň doporučí co nejvhodnější preparát vzhledem k vyskytujícím se potížím.

Sdílet článek