Zima neznamená konec moto sezóny

pitbike

Nízké teploty pro většinu vyznavačů jedné stopy znamenají konec sezóny a zazimování motorky. S pitbike ale můžete vyrazit třeba i na sníh.

Malý, ale šikovný

Na zledovatělé silnici se moc dobře nejede v autě, natož na motorce. Sníh na polní cestě už je přijatelnější, ale jak s kterou motorkou. Velké stroje nechte v garáži a užijte si zábavu i adrenalin s pitbike. Vypadá jako zmenšená krosová motorka a původně jí i je. Za vznikem stojí mechanici závodních týmů, kteří zmenšili Hondu Monkey, aby si usnadnili pohyb po depu a pitline. Pro své potřeby si tak vytvořili malou a lehkou motorku, která při balení nezabrala mnoho místa a na okruhu je převezla kamkoli potřebovali, což šetřilo čas i energii. Z dílen mechaniků se pitbike rychle rozšířil mezi veřejnost a jeho popularita stále stoupá. K jeho oblíbenosti přispívá i snadné ovládání, nízká hmotnost i výška, takže se na něm snadno udrží i lidé menších postav a děti, a také mnoho zážitků při jízdě. S pitbike lze vyrazit na cestu z místa na místo, mnohem více zábavy i adrenalinu si ale užijete v terénu bez ohledu na rozmary počasí. Hodit se vám bude mx výbava, přeci jen bezpečnost by měla být na prvním místě a i odřenina dokáže pěkně bolet.

Nebojte se terénu

Jízdu na pitbike zvládnou začátečníci i děti, hodí se ale i pro zkušené jezdce. Navíc si zlepšíte techniku jízdy, naučíte se lépe reagovat v nezvyklých situacích a vycvičíte reflexy v terénu. Nic se neděje, ani pokud se vám nebude úplně dařit, náhradní díly na pitbike jsou dobře sehnatelné a nezruinují rodinný rozpočet. Trénovat můžete i během zimy, pitbike jsou vhodné i do terénu. A když si budete svým uměním jistí, můžete vyrazit na amatérské pitbike závody, kterých se pořádá stále více.

Malé motorky jsou skvělou volbou i pro začátečníky a každého, kdo si na velkou motorku ještě netroufá. Při jízdě na pitbike si zlepšíte své schopnosti a získáte sebevědomí.

Sdílet článek