Zhubněte ještě před Vánoci

závěsný TRX systém

Chcete udělat něco se svou váhou? Neodkládejte hubnutí na začátek nového roku, ani po Vánocích. Začněte ještě dnes a zbavte se přebytečných kilogramů už před Vánoci. Nechte si poradit, jak pravidelně cvičit a inspirujte se při výběru vhodného posilovacího stroje.

Výhody cvičení doma

Začněte cvičit doma, uvidíte, že vás to bude bavit. Mezi největší výhody cvičení doma je úspora času, kdy nemusíte cestovat za cvičením. Pokud máte domácí posilovnu, tak není problém zacvičit si v kteroukoliv denní a dokonce i noční hodinu. V některých případech máte například jen běžecký pás nebo třeba rotoped umístěný v obývacím pokoji a cvičíte rádi u oblíbeného filmu nebo seriálu. Navíc se po cvičením můžete hned osprchovat a obléct do pohodlného domácího oblečení.

Cvičební pomůcky

Pořiďte si cvičební pomůcky a vaše cvičení bude mnohem víc efektivní. Vybrat si můžete například závěsný TRX systém, případně bosu nebo třeba věž s činkami. Zajímejte se o to, jakými cvičebními pomůckami posílíte střed těla. S posíleným tělem se vám bude snáz začínat i s kardio cvičením a náročnějším posilováním.

Dostatečný prostor

Ke cvičení potřebujete dostatečný prostor, ale nezoufejte ani pokud nemáte celou místnost pro domácí posilovnu. Pokud cvičíte na cvičebním stroji, například oblíbeném eliptickém trenažéru nebo zmíněném rotopedu, můžete jej umístit i do obývacího pokoje nebo do ložnice. Pokud chcete cvičit s činkami nebo vlastní váhou potřebujete místo alespoň na cvičební podložku a rozpažení rukou.

Motivační hudba

Velkým pomocníkem je při cvičení motivační hudba. Vytvořte si svůj vlastní playlist s oblíbenými skladbami. Při cvičení jógy oceníte klidnou a meditační hudbu, při posilování nebo kardio cvičení si užijete rychlejší taneční hudbu. Na běh si vyberte hudbu, která vás bude motivovat k větším výkonům. Pokud však běháte doma na běžeckém páse, oceníte i oblíbený film nebo seriál.

Pravidelnost a motivace

Při cvičení je důležitá hlavně pravidelnost. Začněte cvičit každý den, třeba 10 až 15 minut, postupně přidávejte a dopřejte si cvičení na stroji zhruba půl hodiny. Pokud budete cvičit hodinu, tak stačí cvičit obden. Posilování s činkami, případně s vlastní váhou pak stačí třikrát do týdne. Najděte si také motivaci, která vás bude popohánět k tomu, abyste vydrželi a získali tak postavu svých snů, zlepšení zdraví nebo fyzické kondice.

Sdílet článek