Zdravou vodu zajistí vodní filtr

vodní filtry

Ke zdravému životnímu stylu patří také dostatečný pitný režim. A tak se snažíme nejen zdravě jíst, ale i dostatečně pít. Ideální volbou je čistá voda.

Málo pijeme

Dospělý člověk by měl vypít kolem 30 – 40 ml na kilo své váhy. Když si ale spočítáme svůj pitný režim, málokdo se dostane do správných hodnot. Většinou pijeme málo a navíc ne úplně zdravě, protože k vodě máme výhrady. Z kohoutku nám teče voda chuťově nedobrá, které se naučíme spíše vyhýbat a dávat přednost kupovaným limonádám, sirupům a šťávám. Nic z toho ale není pro naše tělo dobré a už vůbec bychom podobné nápoje neměli dávat dětem. Obsahují mnoho cukru, chemických barviv a také konzervantů. Voda z plastových lahvích se za kvalitní považovat nedá, z kohoutku nám nechutná, a tak jsou skvělým řešením, jak zlepšit chuť i kvalitu vody, vodní filtry. Ty navíc vodu zbaví případných nečistot a škodlivých látek, které našemu organismu nesvědčí, a tak máme jistotu, že pijeme zdravou vodu.

Za lepší chuť

Jako dospělí si třeba i ne úplně chutnou vodu z kohoutku dáme, naše děti ji ale právě kvůli chuti odmítají. Od pití čisté vody odrazují její různé pachuti a tak ji raději dochutíme sladkým sirupem nebo ji úplně přestaneme pít. Bez vody ale naše tělo nefunguje tak, jak by mělo, a zbytečně se vystavujeme zdravotním rizikům. Zlepšit chuť vody a také odstranit škodlivé nečistoty dokáže vodní filtr. Zachytí těžké kovy, pesticidy, antibiotika, saponáty, chlor a mnoho dalších, pro naše tělo nevhodných látek. Dokáže ale zachovat ty, které naše tělo naopak využije, jako je vápník, jód nebo hořčík. Velkou výhodou upravené vody je její skvělá chuť, takže si čistou vodu rádi dáte nejen vy, ale i děti. A to i ty nejmenší, některá filtrovaná voda je vhodná i pro děti od věku šesti měsíců.

Zvlášť v současné situaci je důležité podporovat správné fungování organismu, zlepšovat obranyschopnost a dodržovat pitný režim. Abyste si mohli dopřát zdravou vodu kdekoli, je vhodný nádobový filtr. Můžete si ho vzít do kanceláře nebo třeba na chatu a konvici vody přefiltruje už za pár minut.

Sdílet článek