Zdravotní obuv – v čem vám pomůže?

zdravotní obuv Santé

Trávíte hodně času ve stoje nebo chůzí? Dejte si záležet na tom, jakou obuv máte celý den na nohou. V případech, kdy je to možné, využijte komfortu zdravotní obuvi. Pokud ji ještě nemáte, možná vás právě nyní přesvědčíme o tom, že se její nákup rozhodně vyplatí.

V čem se liší zdravotní obuv od klasických bot?

V několika zásadních věcech. Dobrá zdravotní obuv by měla být ohebná přesně tam, kde ohýbáme nohu při pohybu. Takže na rozdíl od mnoha jiných bot, má pružnou špičku. Střih je kulatý, čímž je zaručeno pohodlí. Nebudou vás tak trápit žádné otoky nebo nepříjemné puchýře.

Dalším důležitým prvkem každé boty je materiál. Zdravotní obuv je vyrobena z prodyšných přírodních materiálů, jako je textil nebo useň. Tyto materiály jsou dostatečně měkké a nohy v nich mohou dýchat.

Jak je na tom podpatek a podrážka?

Určitě jste slyšeli o tom, že vysoký podpatek je pro zdravou páteř absolutně nevhodný. Jestliže musíte nosit boty s podpatkem, vybírejte takové, které ho mají nízký – ideálně do 4 cm. Ani u žádných zdravotních bot nenajdete podpatek vyšší.

Co se týče podrážky, ta je u zdravotní obuvi protiskluzová. Boty tedy nekloužou na žádném povrchu a vy se můžete sebejistě pohybovat.

Určitě jste u tohoto druhu obuvi zaznamenali také masážní výstupky na chodidla. To je jistě velmi příjemné, ale jen po určitou dobu. Pokud si chcete například hodinu denně takto masírovat chodidla, vybírejte takovou obuv, která má otočnou stélku – z jedné strany je hladká, z druhé masážní.

Vybírejte obuv pohodlnou a kvalitní

Díky výše uvedeným informacím už víte, jak si vybrat kvalitní obuv. Vždy se ale obracejte na ověřené výrobce. Chybu neuděláte, vsadíte-li na zdravotní obuv Santé, značku, která se zaměřuje na výrobu bot pro zdravotníky a pracovníky v oboru wellness a lázeňství. Obuv Santé je jedna z jistot, že si pořídíte kvalitní pohodlné boty, které navíc i dobře vypadají.

Sdílet článek