Zbavujete se auta? I na likvidaci záleží

likvidace vozidel

Respektive záleží na poskytnuté službě. Zatímco někde vás bude likvidace vozidel něco stát, jinde naopak peníze dostanete. A co více – zatímco jeden poskytovatel vám peníze pošle na účet, což udělá pouze za splnění daných podmínek, jiný poskytovatel vám je vyplatí na místě, přímo na ruku. Jak tedy vybírat mezi službami likvidace autovraků? Co byste měli splňovat a co byste měli požadovat?

Spolehlivý likvidátor se za nic neschovává a cenu likvidace vozidel vám sdělí předem. Některé společnosti, například známá firma „Za hotové“, likvidace auta Praha, dokonce nabízejí speciální kalkulačku, na níž si online z pohodlí domova spočítáte, jakou má váš vrak cenu. Stačí zadat několik základních parametrů, jako je model vozidla, jeho stav, stáří, značka či typ motoru. To je velmi rychlé, férové a komfortní – víte, co můžete čekat, a nikam nejezdíte zbytečně.

Zkušení poskytovatelé dokáží nabídnout i konzultaci, jak postupovat při zrušení povinného ručení, ale také převzít zodpovědnost za veškeré papírování a obchůzky po úřadech – to, jak víte, bývá často zdlouhavé a únavné. Tak proč této služby nevyužít? A budete-li hledat pečlivě, můžete mít štěstí a narazit na poskytovatele, jenž si pro vrak sám a především na vlastní náklady přijede. Zkušené firmy nemají problém vyzvednout si auto už druhý den od poptávky.

Potřebujete se zbavit atypického vraku?

I to je možné. Na trhu existují společnosti, které vedle osobních aut vykupují a likvidují také vraky dodávek a nákladních vozů nebo stavebních strojů a jiných užitkových strojů, bez ohledu na stáří, značku a míru poškození.

Kdy máte šanci vydělat víc?

Co si budeme povídat, vrak je vrak a na jeho likvidaci se příliš zbohatnout nedá. Existuje ale celá řada okolností, za nichž jej můžete na vrakovišti udat lépe a výhodněji. Likvidátor štědřeji finančně ocení kompletní vůz, jemuž nic nechybí, kus, jenž je mladší patnácti let nebo něčím zajímavý, ale i takový, jehož díly jsou původní, popřípadě zkrátka jen na trhu žádané.

Sdílet článek