Zásady dětského letního šatníku

chlapecké tepláky

Při sestavování dětského letního šatníku bychom měli pamatovat na několik základních priorit, které nám zaručí, že dítě bude vždy ve správný okamžik ve správném oblečení. Připravili jsme proto pro vás několik jednoduchých rad, kterými je dobré se vždy při výběru dětského oblečení řídit.

  1. Přírodní materiály

Nezapomínejme na přírodní materiály. Len nebo třeba bavlněná látka mušelín. To jsou materiály, které opravdu chcete v létě nosit a zaručí vám pohodlí i v těch nejparnějších dnech. Dopřejte proto tyto materiály i svým dětem a koukejte se na visačky třeba i u obyčejných dívčích legín.

  1. Praktičnost

Ta by měla v dětském šatníku dominovat nejen v létě, ale vlastně po celý rok. V létě si můžete pod tímto heslem představit jednoduché barevné kombinace, snadno udržovatelné materiály, dostatek kvalitních kousků a pohodlné střihy.

  1. Pohodlí

Volné střihy, kalhoty na gumu, látky s lehkou gramáží. To je jen několik pravidel pro to, aby se vaše děti cítily pohodlně. Právě pohodlí by mělo být na škále důležitosti mnohem výše nad designem a vzhledem, protože dětem jde především o to, aby se jim v oblečení dobře pohybovalo a užily si za každou cenu svých her. Symbolem pohodlí mohou být chlapecké tepláky nebo volná trička.

  1. Připravenost

Rodiče by měli být připraveni na každé počasí, a proto je nemyslitelné, že by v dětském šatníku chyběly kvalitní nepromokavé kalhoty a nepromokavá bunda. Doporučit můžeme třeba softshellové kalhoty Kugo nebo šusťákové snadno sbalitelné bundy.

  1. Radost z oblékání

Přese všechnu tu praktičnost ale nesmíme zapomenout také na prostou radost dětí z oblíbeného pohádkového hrdiny na tričku nebo kolové sukýnky. Zkuste tedy dodržet všechny předchozí zásady, a ještě udělat dětem i radost. Jen tak je donutíte nosit v létě často otravnou kšiltovku nebo jinak neoblíbenou jarní bundu.