Zajímavé nápady a inspirace do zahrady

automatické zavlažování

V hobby marketech už jsou k dostání první květiny jako poslové jara a stejně tak i my začínáme stále častěji trávit volné chvíle na zahradě a užívat si sluneční paprsky. Konečně přichází jaro! Ať už vlastníte zahradu, popřípadě si chcete letos zvelebit balkon či malý záhonek, máme pro vás pár tipů, s nimiž ušetříte, zkvalitníte svou zahradu, a navíc i sobě ulevíte od starostí.

Znáte závlahové systémy?

Pokud sníte o tom, že se konečně vydáte na dovolenou a nebudete muset obtěžovat sousedy se zaléváním vašich rostlinek, pak vsaďte na automatické zavlažování. Propracovaný systém se postará o dostatečnou závlahu v době vaší nepřítomnosti i pravidelně podle individuálního nastavení. Celý proces má na starost centrální ovládací jednotka, kterou si nastavíte dle vlastních požadavků. Systém závlahy je vybaven také čidlem srážek, takže v případě deště nedochází k plýtvání vodou. Ostatně záleží pouze na vás, kam umístíte postřikovače a jak často své zahradě dopřejete vláhu.

Lehátka na zahradu

Bez čeho se rozhodně neobejdete, jsou zahradní lehátka. Díky šikovnému provedení se stanou vaším prostředkem pro uvolnění a odpočinek v opojné zahradě. Moderní lehátka mohou být vybavena kolečky pro snadné přesouvání, malým slunečníkem, popřípadě polohovacím systémem pro nastavení ideálního sklonu. Je si představte, jak už v létě budete odpočívat na lehátku a užijete si nerušený klid či pohodu s přáteli.

Zahradní sochy

Obrovský zájem je letos o sochy do zahrady. Dostupnější modely seženete ve všech hobby marketech, chcete-li být originální, obraťte se na profesionály a nechte si udělat sochu na míru. Luxusní dřevěné objekty přitáhnou pohledy sousedů i návštěv a rozhodně vás neomrzí ani po letech. Máte už vybraný motiv, jenž vám bude zdobit zahradu? Pak už stačí jen zvolit místo, kde jej necháte vyniknout.

Sdílet článek