Zahajte přípravy na topnou sezónu včas

dřevěné pelety

I když teď máme všichni pocit, že zima je v nedohlednu, ani se nenadějeme, léto uteče a teplé dny postupně vystřídají první mrazíky a s ním přijdou i povinnosti topit. Po zimní sezóně, kdy si rádi dopřejeme teplo v místnosti, pak s velkými obavami čekáme na vyúčtování za energie. Také se v tom poznáváte? Pak buďte chytří a nakupte si z pohodlí domova právě teď, mimo sezónu, kvalitní topivo pro nadcházející zimu.

Moderní topení, které vás finančně nezruinuje

Slyšeli jste už o peletách? Dřevěné pelety jsou moderním palivem, jehož oblíbenost každým rokem roste. A to především proto, že se jedná o šetrné, ekologické palivo z lisovaných dřevěných hoblin a pilin. Jako vedlejší produkt při zpracovávání dřeva nezatěžuje životní prostředí a přitom je maximálně kvalitní. Klíčem ke kvalitním peletám je extrémní hustota a nízký obsah vody. Pelety nadchnou i náročné majitele rodinných domů či chat. Zaujmou vysokou energetickou účinností a zároveň velmi atraktivní cenou. Velkou výhodou oproti klasickým briketám je i skutečnost, že při topení peletami nevzniká nadměrný obsah popelovin. Najdou se ale i takoví zákazníci, kteří nedají dopustit na uhelné brikety v černouhelném i cenově lákavějším hnědouhelném zpracování. Ať už se rozhodujete pro jakoukoliv variantu topného paliva, můžete si být jisti jedním – oproti jiným způsobům výrazně ušetříte. Nyní navíc získáte dopravu zdarma v rámci celé České republiky expresním dodáním.

Jaké pelety vybrat?

Rozhodli jste se otestovat pelety? Pak si správně vyberte. Na trhu existuje celá řada firem, jež nabízí právě dřevěné pelety v několika zpracováních. Pelety obecně dělíme do tří tříd, přičemž první „áčková“ se vyznačuje prvotřídní kvalitou a využití najde zejména v kotlích a kamnech domácností. Druhá třída je ideální pro větší kotle a třída B je pro svou nižší kvalitu jasným favoritem pro průmyslové využití.

Sdílet článek