Význam zásnubních prstenů a jak vybrat ten nejlepší

Zásnubní prsten slouží jako doplněk při žádosti o ruku. Symbolizují lásku a předběžný slib, který bude utvrzen v den svatby. Pokud se všechno dobře vydaří, dostáváme nebo darujeme zásnubní prsten pouze jednou za život a proto je dobré nepodcenit jeho výběr. V dnešním článku se dozvíte něco o významu zásnubních prstenů a také o tom, jak vybrat ten nejvhodnější.

Symbol lásky s tradicí

Zásnubní prstýnky patří mezi jedno z nejstarších tradic, která se týká svateb. Jedná se o symbol manželské smlouvy, který byl nezávisle na sobě užíván v mnoha kulturách. Dříve se vyráběly zásnubní prsteny například z trávy, květin, nebo se používaly i kolečka na záclony. V dnešní době se předávají klasické prsteny vyrobené z drahých kovů jako je zlato nebo stříbro. Často také bývají ozdobené krásnými diamanty nebo alespoň krystaly. Zásnubní prsteny se obvykle nosí na prsteníčku levé ruky a jedná se o neklamné znamení, že dívku někdo požádal o ruku a že v dohledné době proběhne svatba.

Záleží i na tom, jak je prsten předán

To, že vyberete nádherný prsten nestačí. To hlavní začíná tehdy, když začnete plánovat, jak ho své milé předáte. Co jí k tomu řeknete, v jaké situaci jí požádáte o ruku, kam ji vezmete a další důležité detaily. Pro tuto příležitost byste měli vybrat místo, které je něčím speciální a buď vám připomíná nějakou krásnou vzpomínku nebo se prostě jedná o kouzelné místo samo o sobě. Zásnubní prsteny bílé zlato jsou naprostým klenotem, který si zaslouží být předán na takovém místě a s takovým stylem, že na to rozhodně nezapomenete.

Jak vybrat ten nejlepší?

Nejlepší prsten nemusí být nutně nejdražší. Pokuste se trefit se do vkusu vaší milované dívky a rozhodně neuděláte chybu. Zásnubní prsten s briliantem jistě okouzlí každého na první pohled a dáte jednoznačně najevo, jak moc si své dívky vážíte a co všechno pro vás znamená. Třpytivý kámen také ráda ukáže svým kamarádkám, které jí budou závidět dokonalého partnera a štěstí, že si někoho takového bere za manžela.

Sdílet článek