Vyšperkujte obývák nadčasovou sedací soupravou

Obývací pokoj je nejoblíbenější místností domu. Uvádíme sem návštěvy, trávíme zde společný čas s rodinou, slavíme v něm Vánoce, narozeniny, Silvestra… Je to taková výkladní skříň každé nemovitosti a dle toho je třeba k němu přistupovat. Obývák by měl působit teple, útulně a pohostinným dojmem. A co jiného dokáže takový dojem vytvořit než na první pohled měkká a prostorná pohovka přímo vyzývající k usazení? A jakou vybrat, aby byla co nejpraktičtější a zároveň vás stále bavila?

Čím větší, tím lepší

Malým sofa a gaučíkům odzvonilo, ty patří do let, kdy jsme se coby studenti krčili na ani ne třiceti metrech čtverečných v drobné garsonce. Jakmile přijde rodina, je potřeba uvažovat v “širším” měřítku, aby na filmový večer u televize byli v pohodlí úplně všichni. Moderním řešením a horkým trendem je kvalitní sedací souprava do tvaru písmene U. Prodloužená ramena na obou stranách poskytují hned dvěma osobám komfortní poležení a stoprocentní relax, a ještě zbyde dost místa klidně pro další tři pozadí. Takzvaná účka našla největší oblibu v západním světě, pro svou praktičnost však nalézají příznivce postupně po celém světě.

2 v 1 pro nocující hosty

Pokud rádi hostíte a večeře či party in house se protáhne do pozdních hodin, není od věci mít rozkládací gauč. Rozkládací rohové sedací soupravy patří k menším bytům zcela neodmyslitelně; když nemáte pokoj nazbyt, roztáhnete sedačku a voilá, další postel je na světě! Taková vychytávka se hodí vždy a nejen na večerní dýchánky. Kdo ví, kdy budete muset narychlo ubytovat čerstvě rozešlou kamarádku nebo sourozence po divoké jízdě ve víru velkoměsta?

Materiál nepodceňte

Kůže nebo koženka působí luxusním dojmem, z praktického hlediska vás ale potěší i pevná textilie s vysokou odolností vůči oděru a otěru. Pokud máte děti, na bílou barvu rozhodně zapomeňte, strávíte více času stresem z případného zašpinění než příjemně stráveným lenošením. Asi nejpraktičtější je šedivý melír a odstíny od velbloudí srsti po silnou kávu.