Vysněná dovolená s nádechem orientu

dovolená Turecko 2020

Pokud se budete rozhodovat, kam se vydat na dovolenou a budete mít obavy, že vám vaše situace umožní odletět za teplem až mimo hlavní sezónu července a srpna, vsaďte na osvědčenou jistotu – Turecko! Ani v říjnu nemusíte mít strach, že byste přišli o historické památky, vynikající a pravý kebab nebo koupání v azurově průzračném moři.

V říjnu třicet stupňů

Cenově dostupná dovolená Turecko 2020 se stává hitem českých turistů, protože garantuje krásné počasí minimálně do října. Sluncem vyhřáté moře se pyšní v mnoha destinacích modrou vlajkou, jež symbolizuje čistotu a pravidelnou údržbu pláží. Rozhodnete-li se zavítat sem později, možná bude moře už příjemně vlažné, zaručeně na vás budou čekat tradiční turecké lázně Hamam, které jsou celosvětově proslulé a jezdí sem za nimi řada celebrit. Po Hamam koupeli se budete cítit jako znovuzrození. V Turecku si stejně jako v jiných orientálních zemích nesmíte nechat ujít místní bazary, kde se prodávají suvenýry, různé cetky i luxusní kosmetika a kde je prostor pro setkání s obyvateli, pro něž je velkou zábavou smlouvání. Určitě dostanete řadu pozvání na pravý a hořký turecký čaj či vodní dýmku. Jste-li rozhodnuti, že vaše dovolená bude právě v této vůněmi prosycené zemi, pak už stačí jen zvolit stabilní cestovní agenturu. Turecko 2020 zprostředkovává známá cestovní agentura, která má pod palcem i další zájezdy do zemí po celém světě.

Připlaťte si za zážitky

Ať už se rozhodnete pro špičkový resort přímo na pláži, popřípadě menší ubytování s polopenzí v uličce, vždy z toho můžete vytěžit maximum. Na pláži nabízí místní řadu vodních atrakcí, zdejší obchody zase voní na dálky čerstvým pečivem, kvalitními uzeninami i značkovými sýry. Zažít musíte i noční Istanbul, přivést si na památku tradiční suvenýr a vyfotit se u nejznámějších památek, před nimiž budete stát dlouhou chvíli v úžasu.