Vyměňte analogový tachograf za moderní digitální model

tachograf

Svou jízdu kamionem nebo dodávkou si můžete nově užívat s pohodlnějším digitálním tachografem, který suveréně začíná nahrazovat analogové varianty a slibuje řidičům komfort a úsporu času i financí. Pokud patříte do skupiny řidičů vozidel nad 3,5 tuny, zaručeně nové digitální tachografy oceníte při sledování podstatných údajů nejen při delších jízdách.

Chytrá čipová karta

Analogové tachografy samozřejmě také zapisují všechna data a údaje (dobu řízení, odpočinku, rychlost vozidla i ujeté vzdálenosti), ovšem na papírové kotouče, což pro mnohé drobné živnostníky znamená nákladné a časově náročné archivování všech podkladů do šanonů a krabic. Oproti tomu nové, modernější varianty digitálních tachografů nahrávají údaje na praktickou čipovou kartu. Ta kromě fotografie řidiče uvádí jeho jméno, číslo řidičského průkazu a v neposlední řadě podpis.

Digitální tachografy vám ušetří čas i peníze, protože jejich zápis se přenáší do běžného počítače, který stačí vybavit licenčním programem a o vše ostatní už se postará sám. Vám odpadají starosti s prostorem pro archivaci a další manuální prací s ní spojenou. Velké plus získává digitální tachograf za své rozměry, instaluje se na přístrojovou desku a je sotva rozeznatelný od běžného autorádia.

Víte, jakou máte spotřebu?

Spotřeba paliva – to je často diskutované téma a především pro denní řidiče také otázka peněz. Abyste měli přehled o palivu, pořiďte si praktickou pomůcku pro měření spotřeby. Využijí ji majitelé vozidel s řídícími jednotkami vstřikování paliva vyráběnými od roku 1995. Na základě vyhodnocení stylu jízdy daného řidiče lze zajistit nejen úsporu paliva. Zařízení pro měření spotřeby má vícero funkcí, mezi hlavní ale patří trend spotřeby, propočet průměrné spotřeby ve městě, mimo něj i na dálnici. Samozřejmostí je jeho připojení k počítači a ochrana proti smazání dat.