Vyklízení bytu může být bez pomoci pěkně náročné

vyklízení bytu

Koupili jste starší nemovitost včetně vybavení, případně získali byt v rámci dědického řízení? Ještě před nastěhováním a zřejmě nevyhnutelnou rekonstrukcí vás čeká náročný proces vyklízení, u kterého se hodí každá pomocná ruka. Věděli jste, že pomoc s vyklízením věcí nabízejí i některé stěhovací firmy? Přinášíme několik důvodů, proč byste měli zahodit ostych i předsudky a oslovit tyto firmy o pomoc.

Velká úspora času a sil

Hlavním důvodem, proč oslovit profesionální stěhovací firmu, který jistě napadne každého, na koho čeká vyklízení bytu až po strop zaplněného starým nábytkem, jiným vybavením i harampádím všeho druhu, je rozhodně úspora času. Vytřídit všechny věci, které je potřeba vyhodit, které si necháte a jaké budete chtít třeba prodat rozhodně není “zábava” na pár hodin. S trochou štěstí na několik dní a v nejhorším případě klidně i několik týdnů. Tedy pokud se rozhodnete jít do akce na vlastní pěst.

Tlačí vás čas, máte náročnou práci, chybí vám dostatek sil? Všechno nemusíte zvládnout sami. Oslovte zkušenou stěhovací společnost a nechte si pomoct. Skupinka pár silných chlapů si dokáže poradit s vyklizením bytu rychlostí blesku, organizovaně a dokonale sehraně. Za pár hodin může být byt kompletně vyčištěný a připravený na další zásahy.

Odvoz a likvidace

Asi je jasné, že ve zděděných bytech po starších příbuzných, a také těch starých nemovitostech, zakoupených včetně vybavení, nevyhnutelně končí drtivá většina nábytku a dalších věcí na skládce odpadů. Nové bydlení jednoduše většinou znamená nový začátek s novým vybavením, a pokud nejste zrovna milovník retro stylu a starožitností, nemáte moc jinou možnost.

Pro odvoz většího množství odpadu je nejvýhodnější přistavit sběrný kontejner přímo před dům. Vyklízení půjde rychleji a bude to i pohodlnější. Narazíte-li na opravdu dobrou stěhovací firmu, odvoz i likvidace odpadu bude moci probíhat kompletně v jejich režii a pro vás tedy opět bez starostí.

Připraveno na úklid i rekonstrukci

Po dobře odvedené práci, kdy po vyklizení bytu zbyde jen dokonale prázdný prostor, se můžete klidně pustit do úklidu nebo objednat firmu na rekonstrukční práce. Budete-li se stěhovací firmou spokojení, je možné, že vám bude moci pomoct ještě s dalšími věcmi. Nebývá žádnou výjimkou, že stěhovací firmy spolupracují i s dalšími spolehlivými profesionály. Proto se neostýchejte a klidně se zeptejte! Co takhle si nechat pořádně vygruntovat před nastěhováním nebo alespoň objednat úklid po rekonstrukci či malování? Věříme, že jakákoliv pomoc v období stěhování či rekonstrukce je velkou úlevou. Každá ušetřená chvilka na odpočinek či organizaci dalších věcí se jistě bude hodit, co myslíte?