Vyhrajte si s osvětlením dětského pokoje

lustry

Dětský pokoj představuje pro malé uličníky a princezny jejich malý ráj. Je pro děti útočištěm, i hracím koutkem, odkud berou své výtvory a poklady, kde se učí, hrají si, ale také kam chodí usínat a kde se ráno probouzejí. Právě z těchto důvodů by měl být dětský pokoj místem, kde se vaše děti cítí komfortně a bezpečně a v němž rády tráví svůj čas. Kromě toho, že jejich království vybavíte krásným nábytkem a plyšáky a prostřednictvím koberce, polštářků povlečení jej zahalíte do modré nebo růžové barvy, může hodně pomoci také osvětlení. Svítidla totiž vytvářejí důležitou atmosféru každého pokoje, toho dětského nevyjímaje, ať už pro učení, hraní a stejně tak pro usínání.

Lustry všech barev a tvarů

I v pokoji vašeho dítěte představuje lustr hlavní „slunce interiéru“, které se rozsvítí při příchodu a vítá vás ve své plné kráse. Proto výběr lustru rozhodně nepodceňujte. Aby bylo osvětlení dostatečné a také levné, volte LED žárovky s vyšším výkonem. Pokud jde o vzhled lustru, tady se fantazii vašich dětí meze nekladou. K dostání jsou jak lustry s pohádkovými ilustracemi, tak abstraktní lustry, jež vypadají jako z jiného světa.

Stolní lampy jsou krásné i praktické

Máte-li doma předškoláka, zaměřte se na stolní lampy o to pozorněji. Čtení i psaní domácích úkolů oči namáhá a čím kvalitnější lampu zvolíte, tím lepší službu svému potomkovi dopřejete. Ideální jsou lampy s polohovatelným ramenem, které můžete nastavit, jak se vám to právě hodí. Zvolíte-li designově univerzálnější variantu osvětlení, můžete si být jisti, že lampa poroste spolu s dítětem a příliš brzo se neokouká. Aby oči malého školáka netrpěly, doporučujeme dostatečné osvětlení ve formě LED žárovky.

Noční svítidla ochrání před bubáky

Skvělým tipem, zejména pro malé děti, je noční osvětlení. Malá barevná noční lampička je nejčastěji pomalovaná pohádkovými motivy, aby s dětmi při usínání byly jejich nejmilejší postavičky. Lampička vydává jemné světlo, které je dostatečné, aby se děti nebály, ale současně tlumené, aby nijak nenarušovalo jejich kvalitu spánku. Noční osvětlení sežene také v rotující verzi promítající světelné obrázky přímo na strop.