Vybíráme pelíšek pro pejska – jaký pořídit?

Každý z nás se potřebuje správně vyspat ve své vlastní posteli a ne nadarmo se říká: „všude dobře, doma nejlépe“. Totéž platí i v případě domácích mazlíčků, kteří odpočinkem tráví většinu dne i noci. V podstatě mnohem více času, než my lidé. Pokud máte doma pejska, i ten potřebuje prostor, kde si bude moci ulehnout a kde se bude cítit bezpečně a příjemně. Psi už od nedávna k odpočinku vyhledávají nejrůznější úkryty, jež jim poskytnou bezpečí, soukromí a klid. Proto byste svému zvířecímu miláčkovi měli v tomto směru vyjít vstříc a pořídit mu pohodlný pelíšek.

Vybíráte-li mezi pelíšky pro psy, můžete být v rozpacích z tak obrovské nabídky. Výběr vám však usnadní, když se budete soustředit na několik důležitých parametrů. Těmi jsou:

  • velikost,
  • tvar,
  • materiál,
  • údržba,
  • barva.

Ta správná velikost by měla být, stručně řečeno, „tak akorát“. Váš pejsek by se měl do pelíšku celý vejít, ideálně pokud jej bude mít trošku větší, aby mu poskytoval pohodlné ležení. Velikost je každopádně jedním z těch nejdůležitějších kritérií. Jestliže nevíte, jaký rozměr by byl nejlepší pro vašeho pejska, snadno to můžete zjistit, když si psa změříte. Nemyslíme však kohoutkovou výšku, ale jeho délka a šířku při ležení. Takže jej položte a poměřte třeba krejčovským metrem. K naměřeným hodnotám pak připočtěte 10 cm, až 20 cm. Takto zjistíte tu ideální velikost pro pelíšek tak, ať není moc malý nebo příliš velký. Předem je však dobré vědět, že uváděná velikost pelechu je včetně rantlů.

Pokud se zaměříme na tvar, i ten může být různorodý. Může mít podobu boudy, kukaně, domečku, iglů, jež je vhodný pro pejsky, kteří se rádi schovávají do soukromí. Oblíbený je rovněž pelech ve tvaru bazénku. Takový má vyvýšené okraje, které mohou účelně posloužit jako polštář pod hlavu. Pro větší pejsky doporučujeme matrace či podložky nebo polštáře bez okrajů. Velkou popularitu si získávají i pohovky a dokonce speciální postele.

Velké možnosti máte i co se týče materiálu. K dostání jsou kožené, plyšové pelíšky, pelechy z ovčí vlny, peršanu, omyvatelných látek, proutí, plastu a dalších materiálů. Je jen na vás, který z nich vám i pro vašeho pejska bude příjemný. Pro malé a menší pejsky můžete pořídit měkoučké pelíšky z plyše, které je zahřejí. Pro velké jsou vhodnější třeba pelechy z koženky nebo omývatelných látek, jež můžete snadno vyčistit. Záleží na tom, kde váš pejsek tráví většinu času, zda doma nebo venku na zahrádce. Dobrou volbou jsou i extra odolné pelíšky pro psy ze semiše, které jsou elegantní, příjemné na dotek, zároveň velmi praktické, protože jsou nepromokavé a dají se snadno vyčistit.

Dobrou volbou mohou být Extra odolné pelíšky Dooop. Mají elegantní design, příjemný, hebký povrch semiše a zároveň jsou odolné, snadno udržovatelné. Potah je nepromokavý zaručující dlouhou životnost a opravdu velkou výdrž.
Oslovit vás mohou extra odolné pelíšky Dooop. Mají elegantní design, příjemný a hebký povrch semiše. Zároveň jsou odolné, snadno udržovatelné. Potah je nepromokavý zaručující dlouhou životnost a opravdu velkou výdrž.

V souvislosti s touto potřebou pro domácí mazlíčky souvisí i hygiena. Ta je neméně důležitá. Vybírejte takové pelíšky, které se dají vyčistit, ať už hadříkem a vodou, nejlépe však vyprat v pračce.

Vašim cílem pro nákup pelíšku by měly být chovatelské potřeby, kde tyto produkty seženete. Klidně můžete zvolit cestu internetového prodeje a zavítat kupříkladu do e-hopu MůjMazlík.cz, kde naleznete nepřeberné množství nádherných pelíšků, od těch nejlevnějším variant, až po luxusní a designové kousky.

Sdílet článek