Vyberte si ty správné náušnice

Šperky obvykle vybíráme podle toho, jak se nám líbí. Výjimku netvoří ani náušnice. Pakliže však chceme vybrat náušnice pro druhou osobu, obvykle můžeme mít problém se do vkusu trefit. Ač je klíčovým faktorem zejména vzhled, rozhodně byste měli při jejich výběru přihlédnout i k dalším aspektům. Přinášíme vám praktický návod, jak na výběr těch správných náušnic.

Výběr náušnic není jen tak!

Aby vám či obdarované osobě náušnice slušely, je nutné přihlédnout k tvaru obličeje, barvě náušnic i materiálu. Důležitou roli hraje také příležitost, při které se budou náušnice nosit. Správně zvolené náušnice podtrhnou celkový outfit a dokážou vyzdvihnout ty správné rysy, případně odvést pozornost od problematických partií. V opačném případě nedocílíte požadovaného efektu a neupozorníte na to, co je očekáváno.

Tvar obličeje

Při nákupu náušnic je vždy nutné zohlednit tvar obličeje. Ženy s kulatou tváří potřebují obličej opticky prodloužit, zeštíhlit, přidat na ostřejších rysech. Ideální jsou náušnice trojúhelníkové, obdélníkové nebo dlouhé visací náušnice. Slušet těmto ženám budou také ve tvaru čtverců, hvězdic, nepravidelného tvaru, spíše delší, štíhlejší se zajímavými křivkami a ve výraznějších barvách. Opakem je hranatá tvář. V tomto případě je na místě tvář zjemnit, zaoblit. Volte náušnice kulaté nebo jen mírně hranaté náušnice. Z tvarů jsou ideální pecky, slzy a cvočky, klidně i větší a výraznější. Vhodné jsou i drobné náušnice. Výhodu mají ženy s oválnou tváří, které si klidně mohou dovolit experimentovat bez omezení. Pro tento obličej se nabízí široký výběr náušnic všech typů, kromě dlouhých visacích náušnic, jež obličej ještě více prodlouží. I v případě trojúhelníkového tvaru obličeje mají ženy ve výběru velkou svobodu. Nedoporučujeme pouze nošení velmi malých nevýrazných náušnic či tvarů, které se dole zužují.

Barva náušnic

Barva náušnic záleží na více faktorech. Zde je nutné brát v potaz, jaká barva vám nebo obdarované osobě sluší. Vodítkem je, že by měla ladit s barvou vlasů, očí, pleti. Měla by korespondovat také i s barvou oblečení.

Materiál náušnic

K nejčastějším materiálům, ze kterých se náušnice vyrábí, jsou zlato, stříbro, chirurgická ocel, titan a jiné. Liší se svými vlastnostmi i cenou. Velmi oblíbené a moderní jsou v současné době náušnice z bílého zlata. V případě zlata máte jistotu, že materiál nevyvolává alergie a nepříjemné pocity, což je u nošení šperků velmi důležité.

Příležitost

U výběru náušnic se zamyslete nad tím, k jaké příležitosti je kupujete. Jiné se hodí do práce, školy, na běžné nošení, na párty či na slavnostní chvíle. Na běžný den se hodí v podstatě cokoliv dle aktuální nálady. Pro slavnostní chvíle mohou být náušnice výraznější, honosnější.

Kde na nákup náušnic?

Pokud chcete zakoupit originální náušnice, pak zavítejte do Zlatnictví Jitka Formánková. Jedná se o české zlatnictví se stejnojmennou designérkou šperků. Šperky jsou opravdu povedené, promyšlené do posledního detailu a všichni si zde přijdou na své. Nabídka náušnic z bílého zlata je velmi široká. Vyrábí kromě jiného i šperky ze žlutého zlata. Najdete zde také prsteny, řetízky, náhrdelníky, přívěsky a další.