Vybavení domu pro kvalitní život

Venkovní rolety

Když už se rozhodnete pro bydlení v rodinném domku či vlastnění chalupy, garáže anebo komerčních prostor, určitě se vyplatí investovat peníze také do okolí a bezpečnosti. Zaručeně lépe bude vypadat stavba s plně funkčními vraty či pojízdnou bránou a stejně tak se lépe budete cítit v moderní stavbě opatřené venkovními žaluziemi či roletami, pomocí jejichž snadnému ovládání si sami určíte, kolik sluníčka a světla pustíte do interiéru.

Výhody žaluzií a rolet

Žaluzie patří již desítky let ke stálicím zejména v oblasti bytů. Okna vybavená žaluziemi na jednoduchý mechanický pohon jsou oblíbené díky své ceně a rychlé montáži. Navíc máte na výběr z mnoha provedení, šířek lamel i odstínů barev. Dříve byly žaluzie vnímány jako nezbytnost pro zachování soukromí, dnes nabízí výrobci velmi vkusné a apartní venkovní žaluzie s jednoduchou regulací pomocí ovladače či chytré domácnosti.

Rozhodnete-li se pro venkovní rolety, získáte nejen snadný způsob, jak se schovat před ostrým sluncem či zvídavými pohledy sousedů, ale stejně tak jistou podporu ochrany bezpečí proti zlodějům. Přeci jen je na první pohled mohou odradit pevné rolety, jejichž poškození by vás zaručeně v noci minimálně vzbudilo. U starších domů, kde se na rolety ještě nemyslelo, lze instalovat cenově dostupné předokenní rolety z odolného a materiálově stálého hliníku.

 Garáž jako součást bydlení

Prostor pro vozidlo, sezónní vybavení na zahradu, barvy i šroubky – to může být i popis vaší garáže. Kdo chce ale investovat do zhodnocení nemovitosti, určitě zváží výměnu vrat. Velmi populární jsou klasická výklopná garážová vrata, jež vynikají příznivou cenou a jednoduchou konstrukcí vhodnou do řadových garáží. Garážová vrata lze ale také otevírat jinými způsoby, například do boku podél zdi eventuálně sáhnout po variantě, která kombinuje průmyslová vrata se vstupními dveřmi.

Sdílet článek