Vybavení autolakovny musí být funkční a bezpečné

lakovací kabiny

Kvalitní lak je základem každého automobilu. Chrání jeho karoserii proti nepříznivým vlivům a plní také estetickou stránku věci. Lakování je přitom prací, kterou doma v garáži na koleně neuděláte. Aby byl lak opravdu kvalitně nastříkaný, je k tomu zapotřebí správné vybavení profesionálních autolakoven.

Na co všechno se mohou autolakovny specializovat? 

Jsou to především opravy a renovace laku na automobilech různých typů a značek, tuningové lakování vozidel a motocyklů nebo lakování veteránů. Nezbytným vybavením každé autolakovny jsou proto určitě lakovací kabiny, v nichž samotné lakování probíhá. Současný trh nabízí lakýrníkům poměrně bohatý výběr, takže mohou vybírat podle svých potřeb a požadavků.

Lakovací kabiny se liší většinou ve svých rozměrech

Všeobecně platí, že vybavení autolakoven musí být funkční a bezpečné, protože obsluha pracuje při úpravě povrchů s hořlavými látkami. Důležitou součástí kabiny jsou hlavně čelní vrata, kterými vjíždí do kabiny automobil. Mohou být tří nebo čtyřkřídlá s okny, která přivádí do prostoru kabiny světlo. Mívají středové otevírání a jsou vybavené také servisními dveřmi pro vstup obsluhy lakovací kabiny. Stěny bývají vyrobené z galvanicky pokovených panelů s polyuretanovou výplní. Důležitou podmínkou pro práci je pochopitelně světlo. To dodává vestavěné osvětlení v horních šikmých rozích.

Mezi základní vybavení lakovací kabiny patří také hořák – naftový, nebo na zemní plyn, podle toho, s čím je obsluha zvyklá více pracovat. Protože během lakovacího procesu dochází ke vzniku spalin, je zapotřebí je z prostoru kabiny z bezpečnostních důvodů odvést pryč. K tomu slouží pokovený odtah spalin. Součástí lakovací kabiny je také nerezový tepelný výměník a automatická ovládací klapka, která ve fázi sušení laku usnadňuje recirkulaci horkého vzduchu.