Vsaďte na vína od moravských vinařů. Koupíte je online

vína

Máte chuť na skleničku dobrého vína? Aby to bylo víno opravdu dobré, vsaďte na ověřená vinařství z Moravy. Doplňte si svou soukromou sbírku o lahodná vína z e-shopu Víno & Destiláty spolupracujícího s více než 80 vinotékami. Přinášíme malý přehled druhů vín a odrůd, s kterými nešlápnete vedle.

Kvalitní červená a bílá vína se neztratí ani v kuchyni

Červené víno se hodí do zimního počasí. Pijí se při pokojové teplotě a nejlépe si je vychutnáte právě doma v teple s padajícím sněhem za okny. Hodí se k pokrmům obsahujícím červené maso a jsou také nedílnou součástí mnoha výborných jídel, jako je třeba italské rizoto nebo hovězí po burgundsku. A pokud máte rádi „svařák“, ani tady se nevyplatí používat levné víno z nejbližšího obchodu. I lahodný horký nápoj potřebuje kvalitní základ. 

Zkuste Merlot, Zweigeltrebe nebo třeba Cabernet Sauvignon.

Bílé víno je lehké, osvěžující, a proto se hodí především v létě. Dá se ale pít po celý rok a má mnoho chutí. Například Muškát nebo Tramín červený jsou velmi voňavá a sladká vína, Rulandské šedé nebo Neuburské je sušší, ale také s krásnou vůní. I v eshopu se o vínech můžete hodně dozvědět a zaměřujte se také na obsah kyselinek, které vám prozradí, jak moc je suché nebo sladké. 

Bílé víno se hodí k rybě, bílým masům, sýrům. I toto víno je součástí některých pokrmů, jako jsou lyonské brambory nebo mořské plody.

Bublinky si dopřejte kdykoliv

Šumivé vínosekty si můžete si dopřát kdykoliv. Nikde není psáno, že se hodí jen pro zvláštní příležitosti a oslavy. Zato takové pravé šampaňské, to už je luxusnější záležitost. České šampaňské nenajdete, pochází z oblasti Champagne ve Francii a jeho jedinečnost se také odráží v ceně. Velmi speciální příležitosti si ale sklenku luxusního pití určitě zaslouží. A když ne šampaňské, tak co takhle vyzkoušet nějaké exkluzivní destiláty?