Vliv a síla barev v našich domovech

prodej nemovitosti

To, jakou barvou se v interiéru obklopujeme, nás může velmi ovlivnit. Barvy na nás působí třemi základními způsoby: aktivně, pasivně a neutrálně. I proto je dobré se nad volbou barvy v interiéru zamyslet a přizpůsobit ji svým potřebám.

Rozdílné pocity

Světlé barvy působí vzdušně, tmavé dodávají intimitu. Zelená působí na člověka příjemně a klidně, tedy se hodí do ložnice nebo pro vytvoření relaxačního pokoje. Uklidňující je i modrá nebo levandulová, naopak červená je energická a hodí se tak spíše do obývacího pokoje nebo pracovny. Moderní temně fialová vynikne spíše na doplňcích, oranžová povzbuzuje chuť k jídlu. Velmi rozporuplná je barva žlutá, která sice připomíná sluneční paprsky a je velmi povznášející, přesto na lidský organismus působí hněvivě, necítíme se v ní dlouhodobě dobře a také děti v pokoji se žlutou výmalbou častěji pláčou. Hodí se do hal a chodeb, které prosvětlí, a netrávíme v nich mnoho času.

Barvy pomáhají

Dříve byly stěny místností jen bílé, později zdobené válečkem. Dnes už se barev nebojíme a jsme i odvážnější v kombinování různých barevných odstínů. Barvy jsou pro nás v dnešní době velmi důležité, ať už jde o doplňky v našich domovech nebo o barvy stěn pokojů a místností, ve kterých trávíme určitý čas. Mají totiž vliv na to, jak se v našem bytě cítíme a jak určité místnosti vnímáme a také velmi ovlivňují rozhodování při výběru bytu nebo domu na prodej nebo pronájem. Pokud se někde necítíme dobře, může to být právě z důvodu špatné barvy interiéru. I ten nejatraktivnější barevný odstín působí nehezky, když jsou stěny oprýskané a barva zašlá. Při prodeji nemovitosti vám tak i realitní kancelář může poradit osvěžení interiéru barvami, aby působil přívětivěji. Na první dojem totiž máme většinou je pár vteřin a ty často rozhodují o tom, zda se v dané místnosti cítíme dobře, nebo ne.

Lidé s představivostí dokážou vnímat i možnost vymalovat si nemovitost jinak a podle svého, a i přesto jsou barvy to, co vnímáme jako první a dojem nám významně ovlivňuje. Mnohem větší šanci na prodej nemovitosti má ten majitel, který se věnoval údržbě a celý interiér působí sladěně a příjemně.

Sdílet článek