Vlastníte nemovitost, pro kterou nemáte využití? Prodejte ji!

realitní kancelář

Ať už řešíte nečekané dědictví nebo jste pro svoji rodinu našli nový domov a stávající nemáte jak využít, čeká vás rozhodování, co s ním udělat. Z logiky věci se nabízí dvě řešení – prodat či pronajmout. Proč se rozhodnout raději pro tu první variantu?

Starosti s pronájmem

I když se na první pohled může zdát, že po pronájmech je stále velká poptávka, pravdou zůstává, že konkurence je velmi vysoká. Navíc najít vhodného a slušného podnájemníka je věda. Rizikem je také to, že nevíte, zda vám bude platit včas, zda vám nezničí vybavení bytu nebo něco neukradne. Samozřejmě se můžete spolehnout na realitní kancelář, která vám nájemce najde bez větších starostí, avšak ani zde nemáte jistotu, že nový podnájemník bude solidní. Navíc vám zůstanou starosti s údržbou bytu a každoroční placení daní a odpadu.

Rychlý a snadný prodej

Jako lepší varianta se tedy ve všech ohledech jeví prodej nemovitosti. Zvláště v dnešní době, kdy ceny prudce stouply, máte jistotu, že za svůj byt či dům na prodej dostanete pěknou částku. Nebojte se tak oslovit realitní kancelář, která vám udělá odhad ceny nemovitosti a pomůže s celým procesem prodeje. Mezi další služby, které můžete využít, patří i poradenství a právní servis. Pokud si tedy s něčím nebudete vědět rady, realitní makléři tu pro vás budou a pomohou vám, jak nejlépe umí.

S dobrou realitní společností budete mít také náskok před ostatními. Většinou mají totiž už zavedenou síť klientů a mohou vaši nemovitost nabízet ještě před oficiální inzercí na internetu. Je tedy možné, že vaše nemovitost se prodá závratnou rychlostí a vy budete mít všechny starostí s ní spojené brzy z krku. Velkou pomocí je realitní kancelář i v sestavování smluv, kam zahrnou všechny potřebné aspekty, aby byla neprůstřelná. Nemusíte se tak obávat podvodu, a ani toho, že přijdete o peníze.

Sdílet článek