Víte, kolik spálíte jednotlivými činnostmi?

jóga

Přemýšlíte nad tím, že byste začali pravidelně cvičit a nevíte, jaké cvičení si vybrat. Nezapomeňte na to, co máte rádi a k tomu přidejte takové cvičení, kterým spálíte nejvíc kalorií. Inspirujte se některými druhy cvičení a zajímejte se i o to, kolik spálíte doma běžnými činnostmi.

Fitness

Pokud máte nejraději posilování, tak si určitě vyberte pravidelné cvičení ve fitness klubu. Jeho výhodou jsou nejen posilovací stroje, ale také kardio zóna, ve které můžete spálit až 2000 kJ. Fitness je ideální také pro ty, kteří chtějí cvičit individuálně a sálové lekce by je nebavily.

Jóga

Oblíbeným cvičením je v současnosti také jóga. Klasickou jógou spálíte zhruba 700 kJ za hodinu. Pokud vás jóga baví, ale chcete spálit víc, tak si můžete vybrat jiný druh jógy. Například posilovací jógu, silové cvičení nebo třeba i další typy, kam patří jóga ve vyšší teplotě, létající jóga nebo jiné.

Úklid v domácnosti

Budete se divit, ale významnou část kalorií spálíte i doma během úklidu. Hlavně pokud budete například umývat okna, utírat prach v celém bytě nebo třeba hodinu žehlit nebo hodinu vysávat. Při těchto aktivitách spálíte zhruba 900 kJ.

Cvičení v kardio zóně

Nejlépe se vám bude spalovat v kardio zóně. Sem patří například veslovací trenažéry, orbitrek, stepper, rotoped nebo třeba rychlá jízda na speciálně upraveném kole, tedy spinning. Takovým cvičením jste schopni za hodinu spálit i 2300 kJ.

Spalování v klidu

Možná se budete divit, ale člověk spaluje kalorie i v klidu, například u dívání se na televizi, u hraní her na počítači nebo třeba při potřebném odpočinku ve wellnes zóně, kde si můžete užít vířivku, bazén nebo třeba saunu. Tady spálíte za hodinu přibližně 400 kJ.

Jaký sport si vybrat

Při vybírání si sportu myslete opravdu na to, co vás baví. Na sport byste se měli těšit, ať už se jedná o sálové lekce, kam můžete jít s partou nebo s kamarádkou nebo individuální cvičení ve fitness, kde se můžete obrátit na profesionálního trenéra. Nebojte se zapracovat na své postavě, léto je v plném proudu a možností předvést krásnou postavu budete mít ještě spoustu!