Víte jak vybrat montérky, ve kterých se vám bude skvěle pracovat?

montérky

Patříte mezi tu část populace, která se živí řemeslem nebo jinou manuální prací? Pak se rozhodně neobejdete bez praktických montérek. Jste-li zaměstnancem, pak vám dost pravděpodobně dodává montérky zaměstnavatel; to platí zejména ve větších společnostech, které rády opatřují zaměstnancům unifikované oblečení s viditelným logem. Stále častěji ale podobné pracovní uniformy využívají i menší dílny, stavební, stěhovací, montážní a další firmy. Samostatní řemeslníci i ti, kdo se fyzické práci věnují ve svém volném čase, si ale musí montérky opatřit sami.

Pořizujete montérky pro sebe nebo pro své zaměstnance?

Pak byste měli znát základní kritéria důležitá při jejich nákupu. A cena rozhodně není tím nejpodstatnějším. Vyplatí se upřednostnit vysokou kvalitu. Právě od odolnosti materiálů a celkové kvality zpracování se totiž odvíjí doba, po kterou bude možné montérky používat. A životnost těch levných může být mnohonásobně kratší.

Co je při výběru montérek důležité?

  • Materiál – Velice oblíbená je stoprocentní bavlna o vysoké gramáži. Je odolná, prodyšná a dobře saje pot. Často se používá i směs bavlny a polyesteru.
  • Střih – montérky musí být pohodlné. Vždycky dbejte na to, aby vás nikde netlačily a nijak vás neomezovaly v pohybu. Navíc by měly mít praktické kapsy a poutka, do kterých snadno zavěsíte všechny potřebné nástroje.
  • Typ – kromě klasických montérek do pasu lze zvolit i montérky s laclem či montérkovou kombinézu, pro letní počasí jsou jako stvořené montérkové kraťasy. Dostupné jsou i dámské a dětské montérky. Pro chladnější dny i ochranu paží jsou určeny montérkové bundy a blůzy. A nezapomínejte ani na zateplené montérky, které se obvykle vyrábějí z polyesteru a spolehlivě vás zahřejí i za mrazivých letních dnů.