Věnujte se péči o unavené nohy

bruska na nohy

Nohy patří k nejvíce namáhaným částem lidského těla, přesto se péče o ně často zanedbává. Kdo by netoužil po hladkých chodidlech bez popraskané a suché kůže? Nemusíte schovávat nedokonalosti do uzavřených bot, pomocí pedikúry zabráníte nepříjemným problémům.

Pravidelná péče se vyplatí

Vysavač na okna sice pomůže s perfektním vyčištěním za krátkou dobu, ale co vaše nohy? Nejprve trávíte čas leštěním oken, poté stojíte u žehlení, nakupujete, vaříte oblíbené jídlo, a dokonce šlapete na nejvyšší kopec v okolí, protože děti potřebují úžasné fotky přírody do facebookového alba. Večer končíte v bublinkové lázni a doufáte, že dvacet minut oddechu ve vaně postačí k dokonalé relaxaci. Tělo však vyžaduje více. Vezměte si třeba hrubou kůži na nohách, která se musí odstraňovat a změkčovat v pravidelných intervalech. Pokud k tomu nedojde, rohovatí a stává se ideálním prostředím pro různé bakterie a plísně. Ne každý holduje návštěvám u odborníků, ale domácí péči zvládnete sami, když si pořídíte moderní pomocníky.

Snadno se používá akumulátorová bruska na paty, kde se nevyměňují tužkové baterie. Zrovna tak oceníte elektrický pilník na paty s rotačním pohybem pro dosažení jemně obroušené kůže. Většina druhů funguje „za sucha“ a nevyžaduje se namáčení předem. Jakmile dokončíte zkrášlující proces, použijete krémy se zvláčňujícím účinkem. U pilníků počítejte s využitím i na jiná místa – ruce.

Hebká a jemná pokožka během okamžiku

Silně ztvrdlá místa poznáte podle kulatého tvaru zažloutlé barvy. Otlaky se mohou projevovat i bolestivě, často způsobují pocity pálení. Elektrický pilník na nohy nezpůsobuje žádná poranění. Pružná hlavice se přizpůsobí křivkám. Stačí stisknutím zapnout, provádět krouživé pohyby a výsledek brzy spatříte na vlastní oči. Ošetřené nohy vypadají krásně, zdravě a jejich jemnost bude svádět k dotekům.

Sdílet článek