Venkovní terasy s delší životností

terasová prkna

Pobývání na terase si mnoho lidí pochvaluje. Můžete zde nejen odpočívat, ale pracovat na čerstvém vzduchu. Montáž není v dnešní době složitá, ale rovněž záleží na samotné realizaci a následné péči, aby byla životnost terasy co nejdelší. 

Promyšlená stavba terasy

Velké stavební plány vám může překazit i malý problém. Pokud přemýšlíte, co udělat s ne zcela rovným povrchem pod terasou, zkuste rektifikační terče, které nastaví a dorovnají podkladovou výšku. Můžete je použít po celé ploše, ale také jenom pro určitá místa se sklonem. Finančně dostupnější jsou granulátové podložky pod hranoly, které využijete při malém sklonu. Udržování vody na dřevěné terase může být problémem, proto se vyplatí udělat vše, aby se voda dostala brzy ven. Vyplatí se dostatečně ochránit spoje, kde se voda nejvíce drží. K tomuto účelu se využívají speciální terasové distanční podložky, které se postarají o ochranu, usnadní montáž a dovolí dřevu rychleji schnout. Životnost se takto prodlouží o dvacet až třicet procent. 

Dřevo na terasu a jeho ochrana

Zákazníci stále preferují přírodní materiály, tudíž si vybírají i dřevěná terasová prkna, i když existuje mnoho jiných materiálů. Dřevo má svoje klady i zápory, avšak již od pohledu vypadá výborně. Vybírat si lze druhy evropských i exotických dřevin. Před montáží je ideální mít připravené impregnované dřevo, které ošetříte olejem, aby bylo lépe chráněno před vsakováním vody. Jakmile skončí montování, ještě se natírá vrchní plocha. Doporučuje se pravidelné čištění a natírání olejem. Čištění se provádí mechanicky, specializovanými chemickými přípravky, teflonovými kartáči či vysokotlakým čističem. 

Netroufnete si realizovat terasu vlastními silami, ale preferujete se obrátit na odborníky? Gardina.cz je firma, která nasbírala již dostatek zkušeností a uspokojila rychlým a vstřícným jednáním stovky zákazníků. Navíc ve firmě získáte záruku dva roky na terasy a příslušenství.

Foto: https://www.gardina.cz/magazin/