V dražbě můžete pořídit nemovitost výrazně levněji

Dražba nemovitostí může být skvělou příležitostí, jak přijít k domu nebo bytu za nižší cenu. Lidí, kteří nezvládají splácet své závazky, je mnoho a někdy je třeba přistoupit až k dražbě realit. Hledáte dům nebo byt? Pak pravděpodobně procházíte nabídky realitních kanceláří nebo soukromou inzerci. Napadlo vás hledat i v dražbách? Pravděpodobně ne, přitom dražby jsou možností, jak získat nemovitost za cenu nižší než je tržní.

Návštěva dražebního portálu

Jak se o dražených domech dozvědět? Navštivte portál drazba-nemovitosti.com, a zde máte přehled pozemků, bytů, rodinných domů, rekreačních objektů i komerčních budov, které se budou dražit. Může jít o domy vhodné ihned k nastěhování nebo o určitou formu investice. Některé potřebují rekonstrukci, jiné jsou ve skvělém stavu. Někdy tu můžete objevit téměř poklady.

Výhodnější než přes RK?

Proč je nákup v dražbě výhodnější než přes realitní kancelář? Protože se nemovitost obvykle draží za 2/3 její obvyklé ceny, a pokud se v prvním kole nevydraží, může cena klesnout i na polovinu. Samozřejmě, pokud se jedná o zajímavý objekt, může být hodně zájemců a cena se mnohdy vyšplhá až k hodnotě tržní, není to ale příliš časté.

Účast na dražbě

Jak se účastnit dražby nemovitostí? Stačí se přihlásit, složit dražební jistotu a můžete přihazovat. Jakmile nemovitost vydražíte, musíte její cenu doplatit, pokud by se tomu tak nestalo, jistota propadne, a jde většinou o 10% hodnoty nemovitosti.

Jsou nějaká úskalí?

Počítejte s tím, že i když je vše transparentní a bezpečné, určitá úskalí se vyskytnout mohou. Jedním z nich je aktuální stav objektu, který se mohl od doby dohadu trochu změnit. Rozhodně doporučujeme zúčastnit se prohlídky nemovitosti, je-li to možné, a byste si udělali vlastní obrázek.

Sdílet článek