Ušetřit, zastínit interiér a ještě zabezpečit dům? To vše a mnohem více dokážou venkovní rolety a žaluzie

Úspora energií je věčné téma a jedním z hlavních způsobů, jak zaplatit méně, je zlepšit izolaci domu zvnějšku. Pomoci mohou venkovní rolety a žaluzie, které pomáhají šetřit v každém ročním období. V létě zabrání tomu, aby se slunce opíralo do oken a my museli mít neustále puštěnou klimatizaci, znát je to nejen v rodinných domech, ale také v kancelářích. V zimě chrání dům před zbytečným únikem tepla okny, tyto ztráty totiž mohou podle odborníků dosahovat až 30%.

Předokenní stínění je nejúčinnější

Jako nejefektivnější se jeví systém zastínění instalovaný před oknem. Vnitřní stínění je sice také fajn, u něj oceníme především nižší pořizovací náklady, ale není tak účinné. Předokenní rolety zabrání slunečním paprskům vniknout dovnitř a nedostat se do místnosti. Můžeme je dodatečně namontovat na již stojící dům, nebo s nimi už počítat v projektu novostavby.

Venkovní rolety jsou multifunkční

Instalace předokenních rolet umožní nejen úspory a účinnou regulaci světla v domě, ale má i další benefity. Rolety zvnějšku chrání okna před nepříznivými vlivy a špatnými povětrnostními podmínkami. Přispívají k odhlučnění a jsou i určitou mechanickou překážkou proti vloupání. Velkým hitem jsou rolety s elektrickým pohonem, dálkovým ovládáním a napojením na centrální systém. To nejen usnadní manipulaci, ale může odradit tipaře nebo zloděje. Vytažení a stažení lze naprogramovat na určitou dobu a střídání poloh rolet znesnadní vytipování momentálně prázdné nemovitosti.

Za moderní žaluzie se už nemusíte stydět

Venkovní žaluzie už nemusí být nevzhlednou ostudou domu, ale dnes jsou moderním doplňkem. Jejich lamely umožní měnit průnik světla do domu podle libosti, a navíc pěkně vypadají. S regulací si nemusíte dělat starosti, trhající se ovládací lanka jsou minulostí, dnes se s nimi manipuluje jednoduše ručně i automaticky. Dokonce je lze vybavit čidly reagujícími na aktuální povětrnostní podmínky.

Kde venkovní stínění pořídit

Kvalitní venkovní žaluzie a rolety má firma Climax a.s., pyšnící se nejširším sortimentem v tomto odvětví. Rozhodně je z čeho vybírat, ať jste sebenáročnější. Svůj dům nebo provozovnu můžete vybavit i textilními markýzami nebo sítěmi proti hmyzu.

Sdílet článek