Ušetřete za serverhousing s reálným měřením spotřeby

Serverhousing, neboli serverhosting, je služba určená pro ty uživatele, kteří chtějí připojit svůj server nebo jiné telekomunikační zařízení k internetu s garancí maximální dostupnosti a konektivity. Server uživatele bude umístěn do určitého datového centra, které server napájí, kontroluje a připojí k páteřní internetové sítě.

ServerovnaPříkon serveru je jeden ze základních ukazatelů, ze kterého se odvíjí celková platba za umístění serveru v datacentru. Tudíž je důležité příkon serveru měřit, aby zákazník věděl reálnou spotřebu
a nemusel platit nic navíc. Většina firem ovšem postupuje při účtování za odebranou elektřinu neprůhledně – podle štítkových údajů serveru nebo také podle tabulkového zařazení bez ohledu na reálný příkon.

Jednou ze společností poskytujících kvalitní serverhousing a transparentní informace o reálném příkonu v Praze je datacentrum Coolhousing. Zde zákazníci platí za skutečný příkon, který jejich server využije. Je tomu tak zejména díky systému inteligentních zásuvek, které sledují proud, napětí a spotřebu. Díky tomuto systému se Coolhousing odlišuje od své konkurence a všechny údaje o příkonu si zákazníci mohou zkontrolovat z pohodlí domova ve svém ControlPanelu. V tomto panelu mohou nejen sledovat denní, týdenní i měsíční údaje, ale také odeslat příkaz, který jejich server zapne, vypne či restartuje. Zákazníci Coolhousingu tedy mají jasný přehled, co skutečně spotřebovali a za co zaplatili.

Jak to u Coolhousingu funguje? Přinesete svůj server do datového centra, kde získáte místo pro svůj server, přístup k internetu, přívod napájení dle požadavků vašeho serveru a samozřejmě i přístup do klientské sekce. A pak už si užívejte kvalitní služby serverhousingu.

coolhousingCoolhousing s.r.o. je významný český poskytovatel hostingových služeb. Provozuje vlastní datové centrum se třemi serverovnami v centru Prahy v areálu Stimbuilding na Vinohradské třídě, přímo v místě propojovacího uzlu NIX.cz. Společnost již od roku 2003 poskytuje profesionální a zálohované služby v oblasti server housingu a dedikovaných serverů. Klade důraz především na dostupnost a spolehlivost nabízených služeb, bezpečnost uložených dat, stejně jako na rychlost a stabilitu připojení. Zajišťuje také podporu klientům a přístup k zákaznickým serverům v režimu 24/7 po celý rok.