Trendy moderní doby aneb Co by naše prababičky opravdu nepochopily

bitcoin

Současná doba se díky neuvěřitelnému pokroku a šikovným moderním technologiím neuvěřitelně rychle mění. Co bylo ještě před pár lety jen těžko představitelné, dnes se stává realitou. Naše prababičky by asi nevěřily vlastním očím, kdyby viděly, jaké možnosti moderní svět nabízí.

Snadné a pohodlné řízení auta

Dnešní auta jsou doslova prošpikovaná nejmodernějšími technologiemi. Klimatizace, elektrická okna, rádio, tempomat – to vše se považuje za samozřejmosti, které pomáhají zvýšit naši bezpečnost i komfort při řízení. Výrobci automobilů jdou však ještě dál a vymýšlí další šikovné „věcičky“, například parkovacího asistenta. Nedávný průzkum totiž ukázal, že manévry při parkování neděsí jen ženy, ale i muže, kteří si nedovedou poradit hlavně s velkými vozy. S asistentem ale mají po starostech, protože chytrá elektronika jednoduše přebere kontrolu nad vozidlem a hladce ho navede do volného místa. Ušetří vám tak spoustu nervů.

Už žádné starosti kolem domácnosti

Žádným nedosažitelným luxusem už dnes není ani tzv. inteligentní domácnost, bezdrátové technologie se totiž staly dostupnými pro většinu typů bydlení. Šikovné systémy se postarají o vše potřebné, řídí osvětlení, vytápění, klimatizaci, otevírání vrat, stahování žaluzií, zapnutí alarmu. Pracují buď samostatně, nebo jako jeden komplexní celek. V podstatě tak myslí za vás a vy nemusíte marnit svůj čas každodenními rutinními činnostmi. Kromě toho, že vám ušetří spoustu starostí a zajistí vám patřičné pohodlí, dovedou také velmi efektivně pracovat s energiemi. Podstatně tak uleví vaší peněžence, protože sníží provozní náklady a minimum.

Století virtuálních investic

Naše prababičky by asi nechtěly věřit, že klasické peníze mají svou konkurenci či alternativu. Novým fenoménem 21. století se totiž staly tzv. digitální měny, jednoduše bychom je mohli označit jako elektronické peníze. Velká výhoda bitcoinů a dalších tkví především v tom, že nejsou závislé na vládách ani bankách. Kryptoměny se těží prostřednictvím počítačů v decentralizované síti, která zajišťuje, že měnu nikdo neovládne, nikdo nezmrazí účty ani nezpůsobí nadměrnou inflaci. Ještě před pár desítkami let naprosté scifi, dnes poměrně běžná věc. O nákup bitcoinů se totiž zajímá stále více obyčejných, kryptoměnami „nepolíbených“ lidí. A není divu. Řekněte, neláká i vás představa, že můžete být bohatí, aniž byste měli v peněžence jedinou korunu?

Sdílet článek