Trápí vás přeprava nebezpečných materiálů? Poradíme vám, jak na to snadno

Žádná výrobní ani obchodní firma se neobejde bez špičkové a spolehlivé logistiky. Díky ní zvládnete dostat materiály i zboží k zákazníkům, což vede k vytouženým výdělkům. S běžnými zásilkami pravděpodobně nebudete mít příliš problémy, ale co si počnete v situaci, kdy potřebujete převézt nebezpečné látky? 

Seznamte se s ADR

Ve vaší situaci je jasnou volbou takzvaná přeprava ADR. Tato zkratka označuje předměty/látky nebezpečné povahy. Typicky se jedná třeba o vysoce hořlavé, toxické, infekční, žíravé i jinak škodlivé předměty. Nejspíše vám je jasné, že takové zboží nedokážou zpracovat běžní kurýři. 

Přeprava nebezpečných látek s sebou totiž přináší celou řadu různých specifik, která jsou uložena zákonem. Ještě před samotným vyhledáním specializovaných odborníků s licencí k převozu takových položek budete muset zjistit několik údajů. Mezi ně patří číslo UN, oficiální pojmenování dle ADR, čistá a hrubá hmotnost, podrobnosti o balení a údaje podle tabulky ADR (kód klasifikace, obalová třída a podobně). 

Nic složitého 

Jde vám z toho hlava kolem? Žádný strach. Se vším vám pomůže známá FOFR – česká přepravní společnost. Ta se specializuje právě na nakládání s nebezpečnými látkami, přičemž vám ráda pomůže s celým procesem. Díky tomu vyplníte veškeré informace snadno, rychle a bez chyb. Poté počkáte na příjezd kurýrů a máte hotovo. Navíc, díky celorepublikové působnosti systému, garantuje společnost pružnou reakci i kvalitu poskytovaných služeb v jakékoli lokalitě.

Podobná situace platí i ve chvíli, kdy vás zajímá přeprava nadměrných nákladů nebo zásilek. S pomocí zmíněných odborníků zvládnete poslat klidně až šestimetrové balíky o celkové hmotnosti 1 800 kg (maximální objem je 8 metrů krychlových).

Chcete vědět, na kolik vás tyto služby vyjdou a jak probíhají? V tom případě se podívejte na webové stránky pod příslušnými odkazy a ihned získáte inspiraci.