Top tři dovolenkové destinace, které uspokojí i milovníky kávy

moka kávovar

Léto je časem dovolených, a tak se všichni těšíme, až si užijeme zaslouženého volna a trochu zrelaxujeme. Možností, kam se vydat, máme dnes nespočet, na své si tak přijde opravdu každý. Víte, do jakých destinací byste měli zavítat, patříte-li mezi milovníky kávy? Přinášíme vám pár tipů.

Itálie

Itálie je zemí nepřeberného množství historických památek, na které taky narážíte prakticky na každém kroku. Až budete mít poznávání minulosti dost, můžete se vydat relaxovat k průzračně čistému moři na některou z dlouhých písečných pláží nebo k romantickým skalnatým zátokám. Vaše chuťové buňky pak dozajista uspokojí proslavená italská kuchyně. Tamní obyvatelé si totiž potrpí na kvalitní dobré jídlo, takže kulinářský zážitek tady máte předem zaručen. Hodování pak nemůžete zakončit jinak než čerstvou kávou, jejíž vůně je všudypřítomná. Line se nejen z každé restaurace, ale i baru, kam se chodí jak na oblíbený nápoj, tak na kus řeči. Země dala před 120 lety vzniknout espressu, které tvoří základ pro všechny ostatní druhy káv, jako je cappuccino nebo café latte. Svůj domov zde má také moka kávovar – ikonická konvička, s jejíž pomocí rychle a pohodlně připravíte oblíbený kofeinový nápoj klidně i na cestách.

Turecko

Rovněž země Orientu, která se rozkládá hned na dvou kontinentech, má rozhodně co nabídnout. Její výjimečná poloha, spolu s množstvím památek, neuvěřitelně bohatými přírodními scenériemi a azurově modrým mořem láká nepřeberné množství turistů. Tato kombinace dělá spolu s vynikající kuchyní ze země ideální místo pro trávení dovolené. Objednat si tady nezapomeňte vyhlášenou kávu, která byla dokonce zapsána do nemateriálního kulturního dědictví UNESCO. Ovšem pozor, rozhodně se nejedná o „turka“, kterého tak dobře známe u nás. Vaří se z jemně mleté kávy v nádobě s názvem džezva a je hodně silná, proto se někdy zjemňuje kardamomem nebo skořicí.

Řecko

I když se neřadíte zrovna mezi milovníky historie, zdejší antické památky byste rozhodně měli navštívit. Vždyť právě tady se psaly dějiny celé lidské civilizace. Odpočinout si pak můžete na četných pískových nebo oblázkových plážích či v některé z mnoha taveren. Na své si tady přijdou také gurmáni, chutná řecká jídla založená na čerstvých surovinách a aromatických bylinkách okouzlí nejeden zmlsaný jazýček. Perfektní osvěžení pak nabídne výborná ledová káva frappé s našlehanou pěnou a kostkami ledu. Tak vydejte se uspokojit všechny vaše chutě!