To nejměkčí spaní? Flanel nebo mikroplyš

povlečení

Určitě nejste sami, pokud už s přicházejícím podzimem cítíte potřebu zachumlat se do měkkého a teplého objetí. Může jít o hebký svetr, kvalitní péřovou bundu, jemnou hřejivou deku, nebo měkoučké ložní povlečení. Ano, přesně takové, z něhož se vám ráno nebude chtít vylézt. Toto povlečení může být totiž, kromě toho že krásně vypadá, velmi dobrým lékem na nespavost. Které typy látek jsou tedy pro zimní sezónu ty nejlepší? Jednoznačně flanel a mikroplyš. Co mají společného a jaký je mezi nimi rozdíl? Pojďme se podívat detailněji.

Snad největší výhodou flanelu je jeho snášenlivost. Ač se to nezdá, skládá se totiž ze sta procent z bavlny. V případě flanelu je bavlna hustěji utkaná a vyčnívají z ní jemná vlákna. Právě ta způsobují jemnost, jež k flanelu tolik patří.  Stinnou stránkou flanelu je tvorba žmolků. I tomu ale můžeme předejít, v tomto případě správnou technikou praní – tedy na  40 °C. Obzvláště si dejte pozor na vysoké teploty, ať už při praní či žehlení. Flanel je nemá rád a jeho jemná vlákna jsou pak lámavá a hrubá. Předcházet tomu můžete i použitím aviváže. Právě ta udržuje flanel měkký a jemný.

Populární mikroplyš

Stejně jemné a teplé, ba možná jemnější a teplejší, je povlečení z mikroplyše. Oproti flanelu se liší především tím, že není z bavlny, ale z umělých vláken. Mikroplyš je jako plyšový medvídek. Věřte, že se budete denně těšit, až se do něj večer zachumláte.

Stejně jako flanelové ložní prádlo, měli byste mikroplyš prát maximálně při teplotě 40 °C. Patří mezi rychleschnoucí materiály, díky čemuž mu stačí hodinka na sluníčku. A co je ještě lepší? Mikroplyš se nekrčí a není potřeba jej žehlit.

Kvalitní bytový textil

Navnadili jsme vás? To nás nepřekvapuje. Vánoce jsou totiž svátky maximální pohody – a k té dobré spaní a příjemné pocity jednoznačně patří. Vyberte si to své – koneckonců do vánočních motivů můžete vyladit celý svůj interiér. Stačí najít kvalitního prodejce zaměřeného nejen na ložní prádlo, ale také na záclony, závěsy a bytový textil – ten vám velmi rád, a především zkušeně, poradí s výběrem vzoru i materiálu.

Sdílet článek