Ten správný pes do bytu, k rodině i dětem

Toužíte po pejskovi a chcete, aby skvěle zapadl do vaší rodiny? Pořiďte si některé z oblíbených plemen, která vás mile překvapí nenáročným chovem a vstřícností ke všem členům vaší domácnosti.

Existují psí plemena menšího vzrůstu, která se hodí jak do bytu, tak i do rodiny s malými dětmi. K těmto plemenům patří zejména tolik oblíbená čivava a jí podobný kamarád mops.

Čivava

Čivava má velmi milou a přátelskou povahu, ke členům své rodiny dokáže velmi rychle a silně přilnout. Tento malý psík se skvěle hodí i k dětem, se kterými si rád hraje bez toho, že by jim chtěl ublížit. Protože má čivava tak ráda svou lidskou rodinu, měla by jí ale být co nejvíc nablízku. Potřebuje mít pelíšek  ve stejné místnosti, ve které se i vy pohybujete nejčastěji a šťastná bude i za své vlastní místečko u vás v ložnici. Výhodou tohoto malého psa samozřejmě je, že má velmi skromné nároky na prostor. A tak s vámi může být v maličkém bytě a přesto bude spokojený. Ovšem nezapomeňte na to, že i malý pes potřebuje výcvik. Ani vy, ani vaši sousedi by rozhodně neocenili několika hodinové kňučení a štěkání v době, kdy vašeho mazlíčka necháte doma samotného.

Mops

Obdobným psím plemenem do bytu i do rodiny je mops. Tento pes je velice oddán svému páníčkovi i celé rodině. Skvěle pak splňuje úkol klidného společníka. Také ve štěněčím věku vám jako jedno z mála psích plemen nebude doma demolovat nábytek. Mops se dokonce přímo doporučuje chovat v bytě, protože tohle plemeno zkrátka vyžaduje bezprostřední blízkost svého pána nebo někoho z rodiny. Navíc je to pes velice pohodlný a nenáročný na pohyb. A tak mu bude stačit, když se s ním budete mazlit a dopřejete mu jen kratší procházku v klidném tempu. Mops se díky své povaze hodí i do rušné domácnosti s dětmi – vůbec mu totiž nevadí větší hluk. K dětem je toto psí plemeno navíc opravdu velice přátelské a neagresivní. Co se týče výchovy, pamatujte na to, že ta musí být u mopse mírná, ale velmi důsledná. Na jakékoli tvrdší zacházení je velice citlivý a je snadné mu psychicky ublížit.

Infopes

Zaujalo vás některé z těchto dvou psích plemen? Nebo byste chtěli nějakého většího psího kamaráda? Pročtěte si zajímavé články plné rad na stránkách infopes, které se zabývají vším, co se točí okolo našich nejlepších kamarádů.

Sdílet článek