Technické plasty od Röchling vysoké kvality

V současné době jsou požadavky na člověka a trh čím dále větší. Aby byla rozvíjena kvalita života, na základě nejmodernějších technologií vznikají nové a nové materiály splňující normy bezpečnosti, hospodárnosti a minimalizují zatížení životního prostředí. Tyto materiály mají za úkol nahradit materiály, jež jsou z prvků anorganických, protože jich je stále méně nebo je jejich výroba příliš drahá. Proto se stále častěji využívají plasty, jež mají řadu výhod.

Nenahraditelným materiálem se v současné době stávají technické plasty. Splňují podmínky právě na to, jak efektivně a zároveň i ekonomicky nahradit tradiční dražší a méně dostupné materiály. Technické plasty mají velmi dobré vlastnosti, vyznačují se vysokou odolností proti oděru a odolají vysokým teplotám, odolné jsou rovněž pro stránce chemické. Plasty jsou pevné, rozměrově stálé, mají dlouhou životnost, jsou nenáročné na údržbu a minimálně hlučné. Rovněž jsou poměrně levné a mají variabilní použití. Plastem lze v podstatě nahradit jakýkoli materiál, protože umí napodobit různé vlastnosti. Toto vše přispívá k tomu, proč jsou technické plasty tolik oblíbené a můžeme se s nimi setkat v nejrůznějších oborech lidské činnosti.

Výroba plastů je stěžejní činností pro společnost Röchling Engineering Plastics, s.r.o. zahrnující plasty vhodné pro styk s potravinami, lisované a extrudované plastové desky, termoplasty, plastové profily, plastové materiály pro zdravotnictví, extrudované tyče, svařovací dráty z PE, PP, PVC, PVDF, Matroxu, Formatermu, LubX, litého polyamidu a dalších materiálů či polotovary z polyamidu 6. Společnost Röchling je dokonce prvním výrobcem, který od roku 2013 nabízí polotovary z obtížně zápalného polyamidu 6, který umožňuje výrobu velkoformátových dílů v malých množstvích. Je potřeba vyzdvihnout, že k výrobě technických plastů využívají až 30 základních materiálů, nejen ty, jež jsme pro představu zmínili.

Hledáte-li dodavatele vysoce kvalitních a cenově dostupných technických plastů s tradicí a zkušnostmi od roku 1882, pak vás jistě osloví plastové polotovary přímo od výrobce, stejně tak další sortiment společnosti Röchling Engineering Plastics s.r.o.