Svářecí technika a svářečky pro kutily a řemeslníky

svařovací technika
svařovací technika

Ať už vybíráte svářečku pro domácí použití nebo profesionální pro řemeslníky, měli byste si ujasnit, co od ní vlastně očekáváte. Sortiment svářecí techniky je poměrně hodně bohatý a bylo by škoda vybrat věc, se kterou byste nebyli plně spokojeni. Na vaše rozhodnutí bude mít i vliv to, jaké materiály budete svařovat – jestli hliník či slitiny, materiály problematických tlouštěk oceli nebo budete svařovat více druhů materiálů.

Ochrana zraku při svařování

Nezbytnou součástí vaší výbavy při svařování bude rozhodně svařovací kukla, která chrání citlivý zrak před poškozením. Současný trh nabízí vysoce kvalitní kukly se samostmíváním. Pojďme se podrobněji podívat na svařovací kuklu ASK 200 s dvojím využitím. Můžete ji použít při svařování, anebo jako ochranný štít při broušení například úhlovou bruskou. V režimu sváření se svařovací kukla automaticky zatmívá, v režimu broušení je samostmívací kazeta deaktivována a nespíná se. Napájení kukly je na solární článek a dvě vyměnitelné baterie AAA.

svářecí kukla samostmívací
svářecí kukla samostmívací

Svářečka CO2  i pro domácí použití

Jako zručný domácí kutil jistě oceníte výhody, které nabízí svářečka CO2. Jedním z modelů je i BT-GW 190 D Einhell, který se prodává současně s lahví CO2 s náplní. S její pomocí můžete svařovat hliník metodou MIG a ocel metodou MAG. Pro dostatečné chlazení je svářečka CO2  vybavena ventilátorem. Proti přetížení ji chrání termospínač.

Nákup na internetu s sebou přináší některé výhody, díky nimž je nakupování příjemnější. V klidu domova si vyberete nabízené zboží dle katalogu e-shopu. Některé zboží se prodává i ve výhodných setech v akčních slevách či s dárkem zdarma. Ostatně podívejte se sami na nabídku internetového specialisty na svářecí techniku Svartop.cz, který se zaměřil na prodej osvědčených přístrojů tak, aby ušetřil své zákazníky nepříjemných reklamací. I kvalitní svářečka nemusí být drahá.

Sdílet článek