Sušička? Dříve vymoženost, dnes nezbytnost

Sušičky prádla

Před 105 lety se změnil ženám a hospodyním celý svět – americký vynálezce Alva Fischer totiž představil první elektrickou pračku, která oproti předchůdkyni, valše, fungovala bez nutnosti vydávání vlastní sil. Pračka znamenala revoluci v domácích pracích i rychlejší zvládání péče o domácnost. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se na trhu objeví první sušičky, s nimiž odpadají starosti se sušením prádla venku či rozkládání sušáků v už tak malém bytě.

Volně stojící nebo integrovaná do pračky?

Sušičky prádla se konečně s cenou dostaly na přijatelnou hranici a české domácnosti mohou s radostí nakupovat online z pohodlí domova od předních výrobců nové modely s pokročilými funkcemi.  V nabídce samozřejmě nechybí též pračky se sušičkou, tedy jedna technologie kombinující proces praní a následné sušení. Pohledy jsou rozpolcené, jedna strana říká, že tato ekonomicky dostupnější varianta je ideální do malých prostor, skvěle ji lze využít třeba pro páry s nižším objemem prádla a také u rodin, kde hraje prim rychlost usušeného prádla. Pro volně stojící sušičky si jednoduše musíte vymezit dostatek místa. Většinou jsou totiž velké stejně jako pračka, výhodou je, že po instalaci přechodového filcu je můžete postavit i na pračky.

Nakupujte online a ušetřete

Pohodlné nákupy z internetu vám ušetří spoustu času a ve výsledku i peněz. Seženete tam totiž pračky a sušičky za výrazně lepší ceny, než jaké znáte z nákupních center. Pokud stále zvažujete, zda je lepší variantou sušička s pračkou dohromady či zvlášť, pak si odpovězte na klíčové otázky: jak často perete? Potřebujete funkce navíc, v případě, že třeba musíte sušit mnoho košil a jiného krčivého prádla? Očekáváte delší výdrž barevnosti prádla? Pak je sušička skvělým pomocníkem. Na rozdíl od slunce díky sušičce zůstávají barvy syté a plné, pravidelné sušení navíc slibuje měkké a voňavé prádlo. Také proto se dají koupit zajímavé vůně a osvěžovače přímo do sušičky, takže navíc ušetříte za aviváže.