Státní příspěvek na lázně lze využít až do konce roku 2021

voucher lázně

Covidová situace se nelepší, ba naopak. Není tedy vůbec jisté, zda bude v létě možné užít si zahraniční dovolenou. Nemusíte ale zoufat. Patřičný restart a regeneraci lze absolvovat i v Česku. Co byste řekli na pohodlný lázeňský pobyt? Až do konce roku 2021 na něj lze získat státní příspěvek!

Státní příspěvek na lázně funguje již od loňského roku, konkrétně od 1. července 2020, a nově byl prodloužen až do 31. 12. 2021. Stát jeho formou chce podpořit nejen české lázně přicházející kvůli pandemii o značnou část zisku, ale také obyvatele, aby více objevovali krásy ČR.

Čtyři tisíce na jednu osobu

Stát přispívá 4 000 Kč na jednu osobu starší 18 let, která má pojištění u české zdravotní pojišťovny. Podmínkou je vydat se na pobyt o délce aspoň 6 nocí obsahující minimálně 5 procedur.

Žádné nesmyslné podmínky nejsou, o voucher si stačí požádat a dostanete ho. Musíte si však ohlídat, zda voucher lázně, které jste si vybrali, přijímají. Některé lázně se odmítly programu účastnit kvůli složitému vyřizování v počátcích. Další mají naopak vyčerpanou maximální částku čerpání a další hosty s voucherem již nemohou přijímat. Jinak ale platí, že si můžete vybrat jakékoliv lázeňské zařízení v libovolných českých lázních.

Vybírat začněte raději hned

Únor je dobou, kdy spousta lidí vybírá svoji letní zahraniční dovolenou. Také dovolenou v lázních je lepší plánovat s předstihem. Seznam lázeňských pobytů, na něž lze využít příspěvek, najdete například na informačním webu StatniPoukaz.cz. Tam objevíte také návod, jak voucher obdržet.

Do lázní je samozřejmě možné vyjet i s dětmi, ty však na příspěvek nárok nemají. Příspěvky na lázeňské pobyty jsou součástí programu Dovolená v Česku, který si klade za cíl podpořit český turismus. V rámci něj se dozvíte o spoustě zajímavých míst ke strávení volných chvil. Nezapomeňte hledat na sociálních sítích, celý program třeba podle hashtagu #dovolenavcesku, informace o lázeňských voucherech nabídne facebook Státní poukaz.

Sdílet článek