Sport, odpočinek nebo práce. Jaké zvolit prádlo?

spodní prádlo

Mnoho různých střihů spodního prádla nás může spíše znejistit při výběru, než pomoci. Často tak sáhneme po tom svém, na který jsme zvyklí. Ne každý střih se ale hodí pro každou aktivitu nebo pod každé oblečení. Jak se zorientovat?

Mnoho střihů

Ženy mají výběr jednodušší, alespoň na první pohled. Dámské spodní prádlo nabízí velké množství střihů a variant. Liší se od sebe výškou pasu, vykrojením v oblasti stehen, tvarem sedu a samozřejmě i materiálem. Tanga téměř nemají zadní díl, klasické kalhotky jsou zlatá střední cesta a boxerky se inspirovaly u mužů, mají nohavičky a jsou skvělé na sport. Výběr pak ovlivňuje také typ postavy a vlastní preference. Muži a jejich spodní prádlo má tři či spíše čtyři hlavní střihy, pokud budeme počítat i tanga, z nichž si můžeme vybírat. Odlišují se od sebe volností střihu a také nohavičkami. U mužů by spodní prádlo mělo také chránit intimní partie a poskytovat jim oporu při pohybu i sportu.

Pro pohyb upnuté

Při aktivním pohybu, ať už si jdeme zaběhat se psem, chystáme se na návštěvu posilovny nebo nás čeká fotbalový trénink s přáteli, je právě opora choulostivých partií důležitým kritériem. Příliš volný střih totiž poskytne minimální nebo žádnou oporu a citlivější muži se pak při sportu nemusí cítit příjemně. Proto profesionální sportovci volí střihy upnuté, které kopírují postavu a nabízí dostatečnou oporu. Slipy nebo boxerky s nohavičkou jsou anatomicky tvarované a vhodné pro všechny druhy sportů, od klidnějších až po ty opravdu náročné. Více volnosti, i když menší oporu, nabízí trenýrky, které mají volný střih a široké nohavičky. Jsou tak ideální pro klidnější dny, návštěvu kina nebo romantické procházky. Je potřeba si jen dát pozor na výběr velikosti, abychom zvolili tu správnou. Zbytečně větší velikost může špatně sedět a pod oblečením se přebytečná látka může začít shrnovat, což způsobuje riziko otlačenin a podrážděné kůže.

Na sport je tak lepší vybrat upnutější střih s lepší oporou, pro volné klidnější dny pak pohodlné trenýrky. Prioritou by ale mělo zůstat pohodlí a vlastní preference.

Sdílet článek