Šperky podtrhnou vaši osobitost

Lidé nezdobí jen svá obydlí, ale také svá těla. Někdo svou individualitu podtrhne tetováním, jiný šperkem, který nehodlá sundat, dokud situace dovolí. S jakým symbolem se ztotožníte? Milujete prsteny, řetízky, nebo jste se zbláznili do náramků? Nebojte se, výběr je bohatý a každý si najde vyhovující symbol. 

Tyrkys proti depresím

Tyrkys si mnozí dobře pamatují díky matné modrozelené barvě. Tento vzácný minerál se používá k dekoracím a jako klenot již tisíce let. Persie si ho kdysi zvolila jako národní kámen. Kdo u sebe nosí tyrkys, měl by si všímat, jestli se nějak nezměnil. Každá proměna totiž signalizuje, že se cosi děje. Tyrkysu se připisují pozitivní vlastnosti, kam náleží odstraňování nespavosti, uklidnění mysli. Účinkuje proti depresím, vyčerpání, stresu a pomáhá při panickém strachu. Umí posílit komunikační schopnosti a uklidní každého, kdo se nervuje při vystupování na veřejnosti. Tyrkysu nechybí ani léčebné účinky. Mírní alergie, snižuje kyselost v těle, potlačuje bolesti hlavy, migrény, srdeční potíže, bulimii a nenasytný hlad. Nejvíce se doporučuje lidem narozeným ve znamení Ryb, Blíženců, Střelce a Vodnáře. Tyrkysový náramek perfektně padne ženám i mužům. Kdo ho bude nosit, stane se neodolatelným, vždyť jde o kámen lásky. 

Křišťálové potěšení

Křišťál velice silně zesiluje energii a pohlcuje negativitu. Duše se tím pádem uvolňuje a harmonizuje. Díky křišťálu například zklidníte bolest zubů a podpoříte imunitu. Křišťálový náramek ve stříbrném provedení upoutá vaši pozornost stromem života. Jde o symbol nesmrtelnosti a životní síly. Ukazuje na stabilitu, život, stvoření a moudrost. Potěší nejen ženy, ale také muže, kterým se jistě tento módní doplněk zalíbí jako znak spojení narození, života a smrti. Propojují se tady čtyři zemské elementy: voda, oheň, země, vzduch. Křišťál ocení hlavně znamení Blíženci, Lev, Kozoroh a Vodnář.