Šperky a módní trendy

luxusní šperky

Oblečení i doplňky podléhají módě a jejímu diktátu se nevyhýbají ani šperky. Přesto se vyplatí vsadit spíše na nadčasovost a originalitu.

Nadčasová móda

Na nové trendy jsme si zvykli v módě, i když přehlídková mola nějak pečlivě nesledujeme, ale často na nás novinky vyskočí z médií nebo internetových stránek. U šperků je to lehce složitější, aktuální trendy určují především návrháři. Rok 2020 tak patří výrazným šperkům a kulatým tvarům. Z materiálů vévodí perly, které se kombinují s drahými kovy a zapracovávají do moderních designů. Barvy hrají prim, a to nejen na náušnicích nebo náhrdelnících, ale i prstenech. I přes nápady návrhářů bychom ale měli u luxusních šperků dát přednost eleganci a jisté nadčasovosti, abychom je mohli nosit po mnoho let. Oblíbeným trendem tak jsou šperky na míru, vyráběné přímo pro konkrétní osobu, aby podtrhly a doplnily jeho styl. Precizní zpracování, kvalitní materiál a originalita jsou pak zárukou osobního vztahu nositele a obdivných pohledů okolí. Takový šperk pak můžeme vzít v běžný den k pracovnímu kostýmku i s ním doplnit plesové šaty, bez ohledu na aktuální módní trendy.

Jeden za všechny

Můžete mít plnou klenotnici různých šperků, a přesto vám bude ten nejúžasnější chybět. Jeden designový šperk zaručí více pozornosti, než mnoho tuctových a nezajímavých, proto není nutné bát se barev nebo výrazného designu. Autorský šperk vzniká od první čárky kresleného návrhu až po finální výrobu. Šperkař se tak bude i vyptávat na mnoho věcí ze života budoucího majitele takového šperku, aby měl dokonalý přehled o jeho osobnosti i životním stylu a mohl vše ztvárnit v návrhu.

Šperk můžete vybírat pro sebe nebo pro někoho jako dárek, vždy by měl ale doplňovat osobnost toho, kdo jej bude nosit. Jen tak budete mít jistotu, že dokonale vynikne jeho kouzlo a krása.

Sdílet článek