Specialista na outdoor ze severu

Fjällräven

I když v obchodech najdete široký výběr oblečení, existují stále značky, za nimiž stojí nejen významné poslání, ale též speciální provedení a materiálová odlišnost, kvůli které se vyplatí připlatit si a cítit se skvěle, maximálně pohodlně a v neposlední řadě bezpečně. Přesně tak by se dalo popsat funkční a nadčasové oblečení z dílny severského výrobce, který stojí za modely oblečení do extrémních podmínek, do města i na dovolenou.

Když značka stojí za sociální odpovědností

Švédská značka Fjällräven vznikla již v roce 1960 a plně si uvědomuje svou odpovědnost vůči společnosti, životnímu prostředí a zvířatům. Proto všechny kolekce inspirují k pobytu v přírodě a jsou navrženy z vysoce moderních materiálů. Značka dokáže jako jedna z mála skloubit styl, design a funkčnost. Mezi základní používané materiály patří vlna, G-1000, což je tkanina vyrobená z většího poměru z polyesteru a z části z bavlny a udržitelné, pevné a voděodolné bergshellové varianty materiálu. Navíc garantuje udržitelnost, což je dnes velmi aktuální téma. V jejich nabídce si najdou svůj vysněný kousek nároční horolezci, milovnice vysokohorské turistiky i cestovatelé hledající pohodlí na karimatkách a ve stanech.

Preciznost poznáte například při výběru outdoorové bundy. Každá je do detailu promyšlená a nabízí řadu benefitů, jež vám klasické bundy nezajistí. Praktické kapsy, kapuce, odolné zipy i zakončení rukávů svědčí o nadstandardní kvalitě. Neutrální barvy a kombinace se hodí ke všem kalhotám, a navíc nevyjdou nikdy z módy.  Kromě bund na venek si lze prohlédnout i speciální trekingové, lovecké nebo opravdu teplé zimní bundy v mnoha velikostech.

Jaké kalhoty vybrat?

Dámské outdoorové kalhoty z nejnovější kolekce skvěle podtrhnou ženské křivky a přitom budou vaše nohy jako v bavlnce. Žádné pnutí, žádné nepříjemné řezání nebo kousavý materiál. Základní hustá tkanina odolává silnému větru a díky možné impregnaci ekologicky nezávadným voskem chytře odpuzuje vodu. Ať už se chystáte na fyzicky náročnou túru nebo do města, díky novým kalhotám vás nebude nic omezovat v pohybu.