Softshellové bundy do každého počasí

softshellová bunda

Pravidelné procházky na čerstvém vzduchu by měly určitě patřit do našich životů, protože dovedou člověka povzbudit nejen po psychické stránce, ale zároveň si díky nim zvyšujeme fyzickou kondici. Pobyt venku musí být však příjemný po všech stránkách, k čemuž pomůže dobré oblečení a obuv.

Nenechte se zaskočit proměnami počasí

Hlavně jaro dovede hodně překvapovat. Během jediného dne klidně zažijete slunce, déšť i sníh. Pro tyto případy se hodí kvalitní softshellová bunda, která vyniká nepromokavostí, odolává větru a je prodyšná. Díky kvalitní impregnaci se postará o odpuzování a vody. Softshell bunda se vyrábí z nejrůznějších materiálů. Odlišnost od jiných bund spočívá především v povrchové úpravě. Jedná se o vícevrstvé materiály, většinou o tři vrstvy v jednom. Rozdíly poznáte na pohled, ale i na dotyk. Kombinací několika specifických funkčních vlastností se tato látka využívá k výrobě outdoorového a sportovního oblečení. Toto provedení se však osvědčilo pro moderní pracovní oděvy.

Pohodlí v dobré bundě

Aby se dosáhlo maximálního pohodlí za každých klimatických podmínek, výrobci používají různé druhy vnitřních membrán a kombinaci materiálů. Zároveň se zohledňuje, aby měla softshellová bunda pánská a dámská co nejmenší objem a hmotnost. Je tedy dobré se podívat u zboží na popis, kde se uvádí, z čeho je přesně vyrobeno. Softshellová bunda dámská či pánská se vyznačuje především odolností proti vodě, což je umožněno pomocí měkkého polyuretanového povrchu, který umí zabránit pronikání kapek deště. I když výrobek neobsahuje membránu, zajistí povrchová úprava částečnou odolnost proti větru. Nepromokavost u tkanin se řídí normami a musí u nich jít o vodní sloupec vyšší než dva tisíce milimetrů. Dále se sledují schopnosti dýchat a propouštět vodní páry, tedy paropropustnost a prodyšnost.

Sdílet článek