Sklo jako moderní prvek bydlení

Interiérová skla na míru

Snem každého z nás bez výjimky je bydlet přesně podle svých představ. Možná už máte myšlenku a představu dokonalého domova, nicméně najdou se i tací, pro něž je důležitý názor zkušených designérů. Do interiérů rozhodně patří dřevo, sklo a kámen – tyto tři úchvatné prvky se dají skvěle kombinovat a vyniknou rovněž jako solitérní prvek v místnosti. Dřevo představuje nestárnoucí klasiku, s níž nikdy nešlápnete vedle. Velký úspěch si připisuje také kámen, s nímž pracují i společnosti a velké obchodní domy. Je moderní, nadčasový a dokáže oživit jakoukoliv stěnu či prvek. A jak je to se sklem?

Zapomeňte na skleničky, nádobí či skleněné dekorace. Jen si to představte, jak váš domov oživí třeba celoskleněné obklady elegantně doplňující kuchyň či skleněné dveře slibující optické zvětšení místnosti a její prosvětlení. Velmi trendy jsou též skleněné stěny rozdělující prostor či fungující jako dělící příčka.

skleněný nábytek

Sklo v interiéru je naprosto famózní

Toužíte-li po extravaganci a eleganci, vsaďte na sklo. Je úžasné, dají se z něho tvořit úchvatné elementy, a to ozdobné i funkční. Interiérová skla na míru vám nabízí například sklářská značka Glastetik patřící pod AGC Glass Europe. Jedna z nejvýznamnějších skláren v Evropě se zabývá instalacemi designových skel do interiérů po celé České republice. Profesionálové vám zaměří prostor, domluví s vámi detaily instalace, zajistí výrobu i následnou instalaci. Zcela unikátní podobu získá vaše kuchyň, rozhodnete-li se pro skleněné obklady do kuchyně. Skleněný obklad kuchyňské linky ozvláštní celou linku a zároveň je velmi praktický. Dobře se udržuje, vyznačuje se minimem spár a odolností i trvanlivostí. Jednou z možností, jaké obklady ze skla vybrat, jsou ty z tvrzeného skla. Obklady z tvrzeného skla mají vynikající odolnost a vysokou kvalitu. Dá se se říci, že jsou při běžné práci v kuchyni prakticky nerozbitné.

Jedinečnost detailu vynikne na schodech

Sklo jako prvek najde uplatnění v každé místnosti vašeho bydlení. Velká pozornost je věnována schodišti, proto sklo směřujte právě sem. Skleněné schodiště a zábradlí působí luxusním dojmem a prostor okamžitě promění v moderní místo s nádechem nadčasovosti. Důležité jsou funkčnost a bezpečnost, aniž by bylo ubráno z designu. Celoskleněná schodiště jsou naprostým hitem, velmi vkusně působí ale též skleněná zábradlí kombinovaná s robustním schodištěm ze dřeva. Exteriérová zábradlí ze skla využijete také na balkónech, verandách či na zahradě.

Skleněné schodiště

Pokud hledáte nový styl, oživení stávajících místností a vylepšení schodů, pak se obraťte na skutečné mistry svého oboru. Skláři pracují precizně, přesně a slibují originální výsledek, který si zamilujete. Sklo se navíc hodí nejen do rozlehlých prostor, ale své kouzlo vytvoří i v menším bytě či domečku, kde počítáte každý centimetr.

Sdílet článek