Skládací koloběžky

Pohyb je důležitý, a je jedno jakým způsobem a v jakém věku. Tento způsob dopravy využijete spíše od jara do začátku podzimu, ale má i své plusy, proto čtěte dál a dozvíte se, jak třeba se v sortimentu vyznat.

Jako malý jste už určitě cestovaly i na podomácku vyrobených koloběžkách. Ale dnes se vše vyvedlo k dokonalosti, a proto jsme pro Vás vytvořily následující článek, kde se dozvíte, jak vybrat skládací koloběžky pro danou věkovou kategorii.

Propracované k pohodlí uživatelů

Jen pro představu. Určitě víte, jak vypadá běžná koloběžka s pevným rámem. Ta má kladné vlastnosti pro dlouhé vzdálenosti a pro jízdu v těžkém terénu nebo adrenalinové zážitky. Tento výčet výhod bohužel nenahrává skládacím koloběžkám. Ale ještě je nezavrhujte. Jejich obrovská výhoda spočívá v jejich praktické stránce.

Jsou určeny do měst a díky nízké hmotnosti, si s nimi poradí malé dítě, teenager i dospělí. Když se rozhodnete zbytek cesty procestovat vlakem, autem nebo autobusem, skládací koloběžku prostě složíte a uděláte z ní zavazadlo. 

Stačí na to 1–2 minuty, záleží, jak jste šikovní. Vzhledem k tomu, že nezabírá příliš prostoru, můžete si naplánovat dovolenou, kde se na ní vyřádíte. Například do Krušných hor nebo Českého ráje.

U některých skládacích koloběžek si můžete na řídítka dát koš na vodu nebo jiné věci, které se vám do batohu už nevešly.

Výhody skládacích koloběžek

  • Minimálně o polovinu váhy lehčí, než běžné koloběžky
  • Velmi snadná manipulace
  • Výhodná volba pro cestování městkou dopravou
  • Kompaktní rozměry, díky kterým koloběžku schováte v práci nebo ve škole
  • Skvělá ovladatelnost, spolehlivé brzdy a moderní design
  • Dlouhá životnost a rozšiřování doplňků
  • Zaručená bezpečnost a široký výběr barev

Skládací koloběžky pro děti

Koloběžku můžete pořídit už od 2 let jeho věku. Nejlepší volba jsou odrážedla, která naučí dítě rovnováze. České výrobky se dají často upravovat podle růstu vašeho dítěte. Na koloběžkách s 16–20palcovými koly už mohou používat i 4leté děti. 

O upravování koloběžek se ale zajímá pouze pár výrobců, takže se spíše setkáte s nenastavitelnými, díky nimž budete muset v průběhu let koupit vždy jinou koloběžku.

Skládací koloběžky pro dospělé jsou dostupné ve sportovních obchodech, kde vám rádi poradí s výběrem. Všímejte si velikosti koloběžky, nášlapu (kde je důležitá rovnováha a místo pro obě nohy) a výšku řídítek.

Jak složit koloběžku

Zde záleží na tom, jaký systém byl u koloběžky použit. Skládací mechanismus obvykle ovládáte páčkou nebo tlačítkem a většinou je na nich vyobrazena šipka pro směr, jakým máte zatáhnout. Vše probíhá jednoduše bez jakéhokoli nářadí. Prostě pohnete páčkou, tím povolíte křídlomatku. Jediné, co potřebujete je vak, který se prodává s koloběžkou.