Házení šipek na terč patří k oblíbeným zábavám už dlouhá léta. Nejčastěji se s nimi setkáte v restauracích, v klubovnách, ale i v jiných prostorách, kam se lidé chodí bavit. Jde rovněž o sport a sportovní náčiní.
Elektronické šipky pro profesionály i amatéry
V šipkách si vyberete z několika variant her. Nejčastěji se hrají 501, dále 301, 701 a jiné odvozené druhy. Současná nabídka zahrnuje různé modely, které uspokojí jak amatérské, tak profesionální hráče. Stačí si vybrat podle vašich nároků. Elektronické šipky vám zpříjemní večírky a zkrátí dlouhé večery doma. Šipka se skládá z několika částí, jedná se o letky, tělíčka, násadky a hroty. Myslete na fakt, že se mohou poničit, takže si připravte i náhradní kousky. Poškozené by vám mohly pokazit dobrý výsledek. K ochraně určitě přispějí kvalitní pouzdra. Terče se obecně dělí na dvouřádkové a třířádkové, přičemž druhé zmiňované se využívají méně zkušenými hráči. Dnes nečiní problém si vybrat z mnoha modelů. Jako tip lze uvést technicky propracovaný terč v moderním provedení pro jednoho až osm hráčů. Zhotovení z tvrdého plastu činí výrobek značně odolným. LCD displej se snadno ovládá tlačítkovým systémem a lze využívat více jak stovku herních verzí.
Terč s LCD displejem
Využívání klasického provedení terčů je jistě také záživné, ale pokud si pořídíte elektronické terče na šipky, nebude zde chybět jeden či rovnou několik LCD displejů. Právě tento doplněk umožní fungování počítadla, navíc si nastavíte více her. Terčové pole tvoří několik segmentů. Každá část obsahuje velké množství otvorů, kam se zabodávají hroty šipek. Double a triple pole se označují zelenou a červenou barvou, aby se v tomto místě zásahu hody zdvojnásobily nebo ztrojnásobily. Dírky ve výsečích se liší na základě počtu v řadách. Nezapomínejte ani na pořízení náhradních dílů a doplňků, hodí se letky, násadky, odhodové čáry a adaptéry.