Sedací souprava – dominanta místnosti, nebo přeceňovaný nábytek?

sedací soupravy do u

Přiznáme se, že neznáme nikoho, kdo by neměl doma sedačku. Gauč či pohovka jsou základní výbavou každého obývacího pokoje a zároveň také nejčastěji využívaným vybavením bytu. Sedací souprava vám nabízí prostor pro odpočinek po náročném pracovním dni, dostatek místa pro celou rodinu a sledování jejich oblíbeného seriálu i prostor pro chvíli o samotě. Při volbě gauče se ale řiďte především svými vlastními požadavky a vlastnostmi, jež od nového kusu nábytku očekáváte. Hledáte komfortní sedák s vysokými opěradly? Dáváte přednost luxusu v podobě kůže? Máte v plánu pohovku využívat k pravidelnému spaní? Nutně potřebujete úložný prostor? To všechno jsou otázky, které vyřeší vhodný výběr sedačky.

Když potřebujete využít každý centimetr

V malých bytech nejlépe vyniknou velikostně odpovídající gauče. Ideálně sedačka se třemi místy k sezení, popřípadě rohové sedací soupravy. Ty se skvěle hodí do nevyužitého rohu i pod okno, kde máte doposud nevyužité místo. Sedací soupravy lze také kombinovat, třeba s gaučem pro dva a robustním křeslem, jež bude místnosti vévodit. Patříte-li do staré generace, zajisté oceníte trendy kombinace sedaček skládajících se z 3+2+1. Pokud vám gauč slouží zároveň jako postel, při jeho výběru pečlivě zvažte, kolik do něj investujete financí. Jde totiž především o váš komfort, potažmo zdraví, takže volte dražší modely s vyztuženým jádrem a kvalitními komponenty, jež zvládnou časté mechanické používání. Sedací souprava rozkládací se tak během několika vteřin změní v prostorné lůžko.

Populární do velkých obýváků

Mezi žhavé trendy patří sedací soupravy do u. Nabízí dostatek místa pro návštěvy i celou rodinu a mohou v sobě skrývat úložný prostor, popřípadě rozkládací lůžko. Nenechejte se limitovat ani materiály, kromě klasické čalouněné sedačky pořídíte i koženou klasiku, eventuálně kombinaci ekokůže a odolných tkanin. Kůže neztrácí na půvabu, pokud o ni pravidelně pečujete, čalounění lze zase očistit hadříkem. Záleží tedy pouze na vás, čemu dáte přednost, nejdůležitější je ale hlavně vaše pohodlí.

Sdílet článek