Se správnou kancelářskou židlí jde práce lépe

Bolí vás záda a už nevíte, jak si máte sednout? Dlouhé sezení u počítače nebo pracovního stolu je pro vás nepříjemné a kancelářská práce se kvůli tomu stává nesnesitelnou? Celý problém může být v nesprávné kancelářské židli. Pořiďte si tu správnou, díky které vás nebudou bolet záda a pracování v kanceláři se stane radostí. Kde vhodnou kancelářskou židli vybrat a jak koupit tu nejlepší za nejvýhodnější cenu? To vám poradíme v tomto článku.

Správné sezení u pracovního stolu

Základy správného sezení u počítače a pracovního stolu se učí na základních školách v hodinách informatiky. Ne každý ovšem tyto zásady skutečně zná a ještě méně lidí je dodržuje. Výsledkem jsou časté problémy se zády a žně pro obchodníky s léky proti bolestem nebo prodejce mastí na bolavé svaly. Základem správného sezení u počítače jsou přirozeně narovnaná záda, kdy se nehrbíme ani jinak nekřivíme. Výšku židle si nastavíme tak, abychom lokty drželi přirozeně zhruba v pravém úhlu. Nohy máme spuštěné na zem také zhruba pod pravým úhlem.

Bez vhodné židle to nejde

Ideální židle by měla být polohovatelné, s dostatečným polstrováním. Jedná se hlavně o zádovou oblast v momentech, kdy se rádi opíráte. I levné kancelářské židle jsou dnes vyráběny s ohledem na potřeby lidské páteře a okolního svalstva. Pokud vám nevyhovuje tvrdost židle, dá se upravit tím, že si pořídíte vhodný podsedák nebo si jednoduše vyberete tu s měkčím polstrováním. Stejně tak pohodlné by měly být i konferenční židle, protože při sezení v konferenční místnosti je lidé mají hlavně soustředit na prezentovaný problém a ne na to, že se jim špatně sedí. Pořiďte proto do společných místností ve firmě kvalitní židle, na kterých se bude dobře sedět i během delších přednášek a meetingů.

Nákup na internetu

Pro kancelářské židle už dávno nemusíte jezdit do kamenných obchodů. Bude stačit, když si vyberete z pohodlí domova na internetu. Když si objednáte židle v internetovém obchodě, máte dopravu zdarma po celé České republice. Zboží je navíc díky skladovým zásobám dodáváno většinou do 24 hodin.